کرونا، موهای پزشک چینی را سفید کرد

© AP Photo / Arek Ratajشهر ووهان چین
شهر ووهان چین - اسپوتنیک ایران
Telegram
دختر چینی پدرش را که پس از ماهها از ووهان به خانه برگشت، نشناخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از « AsiaOne»، دکتر وان که پس از مأموریت طولانی در «ووهان» به خانه برگشت با صحنه غم‌انگیزی روبرو شد. دختر سه ساله‌اش او را نشناخت. یکی از دلایل عدم شناخت او، موهایش بود که از شدت فشار روحی طی چند ماه تلاش برای نجات بیماران، سفید شده بود.

او در «ووهان» به 21 بیمار رسیدگی می کرد. طی این مدت تمام موهای دکتر 39 ساله سفید شد. وقتی او به خانه برگشت، در آستانه در، دخترش را صدا کرد. اما او پرسید«تو کی هستی؟». دختر بعد از گوش دادن به حرفهای پدر، پس از دقایقی چند، مرد سفیدمو را شناخت و پرید بغلش.

ژائو لیجیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین - اسپوتنیک ایران
پکن مخفی‌کاری درخصوص آمار کرونا را رد کرد

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала