می دانید ویروس کرونا در چه دمایی می میرد؟

© REUTERS / NIAID-IRFمی دانید ویروس کرونا در چه دمایی می میرد؟
می دانید ویروس کرونا در چه دمایی می میرد؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
گروهی از دانشمندان فرانسوی از دانشگاه Provence متوجه شدند كه كرونا ویروس وقتی مدت 15 دقیقه در معرض حرارت 92 درجه سانتی گراد قرار بگیرد، بطور کامل می میرد. bioRxiv ، که مواد علمی تولید می کنند ، منتشر شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه bioRxiv ، پژوهشگران در طی  آزمایش مربوطه ، ویروس کرونا را تا 60 درجه گرم کردند و دریافتند که پس از قرار گرفتن چنین وضعی برخی از ویروس ها هنوز قادر به تکثیر هستند. گرم کردن  به مدت یک ساعت تا 60 درجه ، پروتکل استاندارد غیرفعال سازی ویروس ها است که در بیشتر آزمایشگاهها از آن استفاده می شود اما می توان فقط پس از گرم کردن تا 92 درجه به مدت 15 دقیقه ، کرونا را به طور کامل غیرفعال کرد.

آمریکا در حال بررسی روایت شیوع کرونا از یک آزمایشگاه در چین است  - اسپوتنیک ایران
آمریکا در حال بررسی روایت شیوع کرونا از یک آزمایشگاه در چین است

برای انجام این مطالعه ، دانشمندان از سلولهای کلیوی میمون سبز آفریقایی مبتلا به کرونا ویروس منتقل شده شده از یک بیمار آلمانی استفاده کردند.

پژوهشگران خاطر نشان کردند که نتایج تحقیقات آنها باید در انتخاب مناسب ترین پروتکل ضد عفونی ویروس کمک کند تا از خطر ابتلای کادر پزشکی به ویروس کرونا در آزمایشگاه ها و بیمارستان ها جلوگیری شود.

براساس آخرین آمار  سازمان بهداشت جهانی، بیش از دو  میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در جهان ثبت شده و بیش از 135 هزار نفر جان باخته اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. جدی ترین وضعیت و بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چندی پیش اعلام شد که شیوع این ویروس در این کشور متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی با لغو قرنطینه کامل خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در آنجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود،آزاد  کردند.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала