کارشناس: ایران می تواند طی 10-15 سال یک زیر دریایی اتمی بسازد

CC0 / Official U.S. Navy Page/MC1 James Kimber / کارشناس: ایران می تواند طی 10-15 سال یک زیر دریایی اتمی بسازد
کارشناس: ایران می تواند طی 10-15 سال یک زیر دریایی اتمی بسازد - اسپوتنیک ایران
Telegram
کارشناس روسی با اعلام این مطلب که فن آوری ساخت نیروگاههای هسته ای دیگر فن آوری جدیدی به حساب نمی آید معتقد است که ایران در دههه های آینده صاحب زیر دریایی اتمی خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، آناتولی سیتنوف، رئیس سابق تسلیحات نیروهای مسلح روسیه گفت: نیروگاه های هسته ای اگرچه با پیچیدترین تکنولوژی ها ایجاد می شوند اما فن آوری آنها به هیچ وجه جدید نیست، بنابراین ایران می تواند ظرف 10-15 سال زیر دریایی هسته ای خود را بسازد.

 خانزادی: ایران پیشرفت چشم گیری در ساخت زیردریایی داشته است - اسپوتنیک ایران
خانزادی: ایران پیشرفت های چشم گیری در ساخت زیردریایی داشته است

وی گفت: "اگر راکتورهای هسته ای در 1945-1947 ایجاد شده اند ... باید بگویم که آنقدر زمان زیادی گذشته است که ایران بتواند پتانسیل ایجاد زیردریایی های هسته ای را جمع کرده باشد. این دیگر یک راز نیست. من فکر می کنم آنها طی 10-15 سال ایجاد می شوند."

پیش از این، حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران گفته بود که ایجاد نیروگاه های هسته ای برای زیردریایی ها در دستور کار است. وی با بیان این که از زیردریایی به عنوان ضربه دوم یاد می‌شود گفت که اگر دشمن به پایگاهی حمله کند زیردریایی می‌تواند در مسافتی دورتر پنهان شود و در محلی که آن‌ها تصور ندارند به دشمن حمله کند، پس با این ویژگی زیردریایی نیاز به یک رانش ویژه دارد که اگر آن را رانش هسته‌ای بدانیم پس زیردریایی به آن احتیاج دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала