پیام شاهزاده خانم سعودی از زندان: در حال مرگ هستم+عکس

© Sputnik / Alexander Yurievپیام شاهزاده خانم سعودی از زندان: در حال مرگ هستم+عکس
پیام شاهزاده خانم سعودی از زندان: در حال مرگ هستم+عکس - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک شاهزاده خانم سعودی از شاه و ولیعهد این کشور خواست که به خاطر وضعیت وخیم جسمانی خود، مقدمات آزادی وی را فراهم کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، «بسمة بنت سعود آل سعود» شاهزاده خانم سعودی که سال گذشته در عربستان بازداشت شد، خواستار آزادی خود گردید.

​بسمه در صفحه شخصی خود در توئیتر به عموی خود «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» شاه عربستان سعودی و «محمد بن‌ سلمان» ولیعهد این کشور گفت که در حال حاضر در زندان «الحایر» حضور دارد.

وی تأکید کرد که وضعیت سلامتی‌اش بسیار وخیم است و احتمال دارد از دنیا برود؛ زیرا به گفته خود، هیچ مراقبت پزشکی از او صورت نمی‌گیرد.

این شاهزاده سعودی از سلمان و محمد بن سلمان پرسید که آیا از حضور وی در زندان اطلاعی دارند و می‌دانند که دخترش «سهود الشریف» نیز همراه او در زندان است.

بسمه از شاه و ولی‌عهد سعودی خواست که او را آزاد کنند تا بتواند تحت درمان قرار گیرد.

​«یحیی عسیری» فعال حقوقی سعودی نیز صحت اظهارات بسمه را تأیید و تأکید کرد، درمان حق، قانونی است و «حقوق بشر باید بر تصفیه حسابهای شخصی، مقدم باشد».

گزارشهای خبری در فوریه ۲۰۱۹ از بازداشت بسمه حکایت داشت. این شاهزاه سعودی، با مقالات خود درباره اوضاع زنان در عربستان و اصلاحات سیاسی مشهور شده بود.

بسمه که در اروپا حضور داشت، سال ۲۰۱۶ با وساطت «محمد بن نایف» ولیعهد وقت، به عربستان بازگردانده شد.

این شاهزاده سعودی در سال ۲۰۱۷، ضمن ابراز تعجب از بازداشت دهها شاهزاده سعودی توسط محمد بن سلمان، در اظهاراتی، خواستار توقف جنگ علیه ملت یمن شده بود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала