رفع بخشی از محدودیت های کرونایی در آلمان

© AP Photo / Markus Schreiberرفع بخشی از محدودیت های کرونایی در آلمان
رفع بخشی از محدودیت های کرونایی  در آلمان  - اسپوتنیک ایران
Telegram
آلمان کاهش محدودیت های برقرار شده در این کشور در پایان ماه مارس به دلیل شیوع بیماری همه گیر کرونا ویروس را آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان اعلام کرد ممنوعیت ها به تدریج برداشته می شوند.

از روز دوشنبه ، فروشگاه های کالاهای غیرغذایی با مساحت تا 800 متر مربع می توانند کار خود را از سر بگیرند.

قرار است از 4 ماه مه  مدارس آلمان نیز بازگشایی شوند. ابتدا تحصیل در کلاسهای فارغ التحصیلی مدارس  و سپس بتدریج کلاس های پایین تر از سر گرفته می شود. همچنین آرایشگاه ها پذیرش مشتریان خود را آغاز خواهند کرد.

 کرونا؛ سکانسی از یک فیلم بلند       - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
کرونا؛ سکانسی از یک فیلم بلند

بتازگی انستیتوی ویروس شناسی رابرت کخ در برلین اعلام کرد: برای اولین بار در آلمان تعداد افراد بهبود یافته از ویروس کرونا از تعداد افرادی که به آن مبتلا می باشند بیشتر شده است.

بر اساس آخرین آمار  سازمان بهداشت جهانی، بیش از دو  میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در جهان ثبت شده و بیش از 140 هزار نفر جان باخته اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. جدی ترین وضعیت و بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چندی پیش اعلام شد که شیوع این ویروس در این کشور متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی با لغو قرنطینه کامل خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در آنجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود،آزاد  کردند.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала