گورباچف خواستار کاهش ۱۵ درصدی هزینه نظامی کشورها شد

© Sputnik / Eugene Odinokov /  مراجعه به بانک تصاویر گورباچف خواستار کاهش 15 درصدی هزینه نظامی کشورها شد
گورباچف خواستار کاهش 15 درصدی هزینه نظامی کشورها شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی از رهبران جهان خواست تا به محض پایان بحران کرونا ۱۰ تا ۱۵ درصد از هزینه های نظامی خود را بکاهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی در مطلبی برای مجله تایم نوشت: هرگز از تکرار کردن خسته نمی‌شوم. ما باید امور جهانی، سیاست بین‌الملل و تفکر سیاسی را غیر نظامی کنیم. برای رسیدگی به این موضوع در بالاترین سطح بین‌المللی، من از رهبران جهان می‌خواهم که یک جلسه ویژه اضطراری در مجمع عمومی سازمان ملل تشکیل دهند و این جلسه به محض تثبیت اوضاع برگزار شود ... این نباید چیزی جز تجدیدنظر در کل دستورکار جهانی باشد. به طور خاص من از آن‌ها می‌خواهم که هزینه‌های نظامی را ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش دهند. این حداقل کاری است که آن‌ها اکنون باید انجام دهند، به عنوان اولین قدم به سوی آگاهی جدید، یک تمدن جدید.

گورباچف گفت، جهان به یک "تجدیدنظر درمورد کل مفهوم امنیت" نیاز دارد. آخرین رهبر شوروی ادامه داد: امسال جهان خود را در آستانه درگیری بین قدرت‌های بزرگ، در ایران، عراق و سوریه یافت اما جنگ‌ها و مسابقه تسلیحاتی نمی‌توانند مشکلات جهانی را حل کنند.

گورباچف استدلال کرد: جنگ نشانه شکست است، شکست سیاست. هدف مهم باید امنیت بشر باشد؛ تأمین غذا، آب، محیطی تمیز و مراقبت از سلامتی مردم.

اظهارات میخائیل گورباچف در شرایطی مطرح می‌شود که جهان با بحران ناشی از ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، تا ۱۵ آوریل حدود دو میلیون تن در سراسر جهان به این ویروس مرگبار آلوده شده‌اند و بیش از ۱۲۳ هزار تن جان باخته‌اند. تنها تعداد انگشت‌ شماری از کشورها هستند که تاکنون هیچ موردی را ثبت نکردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала