بازگشت شمار زیادی از مهاجران افغان در ایران به وطن خود در پی شیوع کرونا

© Sputnik / Tariq Azimبازگشت شمار زیادی از مهاجران افغان در ایران به وطن خود در پی شیوع کرونا
بازگشت شمار زیادی از مهاجران افغان در  ایران به وطن خود در پی شیوع کرونا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
۲۴۲ هزار مهاجر افغان در ماه‌های اخیر و در پی شیوع کرونا به کشورشان بازگشتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد، طی چهار ماه گذشته سال میلادی ۲۴۲ هزار و ۹۹۷ مهاجر افغان از ایران به افغانستان بازگشته‌اند.

این مهاجران افغان از تاریخ ۴ ژانویه الی ۱۱ آوریل امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا از ایران به افغانستان بازگشته‌اند.

هرات در غرب افغانستان مرز مشترک با ایران دارد و با گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و بازگشت روزانه هزاران مهاجر افغان به یکی از مناطق شیوع کرونا تبدیل شده است. وزارت بهداشت افغانستان از بررسی سلامت مهاجران در مرز با ایران خبر داده است.

درمان کرونا در ایران رایگان است - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
درمان کرونا در ایران رایگان است

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. جدی ترین وضعیت و بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چ شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چندی پیش اعلام شد که شیوع این ویروس در این کشور متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی با لغو قرنطینه کامل خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در آنجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود،آزاد  کردند.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала