تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 2 میلیون نفر عبور کرد

© AP Photo / John Minchillo تعداد مبتلایان به کرونا در جهان
 تعداد مبتلایان به کرونا در جهان - اسپوتنیک ایران
Telegram
در جهان بیش از 119 هزار نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، تا صبح روز 14 ماه آوریل، تعداد 2 019 320 مورد ابتلا به کروناویروس در جهان به ثبت رسیده است. از این تعداد 448 هزار نفر بهبود یافتند و 119000 نفر درگذشتند.

کشور آمریکا از نظر تعداد مبتلایان در ردیف نخست با بیش از 618 هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا و اسپانیا با بیش از 170 هزار نفر در ردیف دوم و ایتالیا با بیش از 159 هزار نفر در ردیف سوم قرار دارند.

از نظر تعداد فوتی‌ها نیز آمریکا با بیش از 23 هزار نفر  که 7300 نفر آنها در نیویورک به ثبت رسیده در جای اول، ایتالیا با حدود 20400فوتی و اسپانیا با بیش از 17 هزار در جای سوم قرار می گیرند. تعداد بهبودیافتگان در چین بیش از دیگر کشورها اعلام شده است – حدود 78 هزار نفر، اسپانیا 64700 و آلمان 64300 نفر.

دکتر تدروس آدانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت - اسپوتنیک ایران
سازمان جهانی بهداشت: فقط واکسن می تواند جلوی کرونا را بگیرد

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس، این بیماری عفونی را بیماری «همه‌گیر» اعلام کرد.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала