پدیدار شدن یک سرویس جالب در سایت ناسا

© AFP 2022 / NASA پدیدار شدن یک سرویس جالب در سایت ناسا
پدیدار شدن یک سرویس جالب در سایت ناسا - اسپوتنیک ایران
Telegram
ناسا یک ویژگی جالب در سایت خود به مناسبت 30 – مین سالگرد تاسیس تلسکوپ هابل اضافه کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به افتخار سالگرد تاسیس تلسکوپ هابل، یک ویژگی جالب که مربوط به سالروز تولد هر یک از ساکنان این سیاره است به وب سایت ناسا اضافه شده است.

اخیراً یک سرویس غیرمعمول در وب سایت ناسا راه اندازی شد. کاربران می توانند تاریخ تولد خود را وارد کرده و مهمترین عکس از عکس هایی که تلسکوپ هابل در این روز در کل مدت کار خود انجام داده است را مشاهده کنند.

در ماه آوریل، 30 سال از آغاز چرخش هابل در مدار زمین می گذرد. طی سالهای خدمت مداوم، این تلسکوپ با اندازه یک اتوبوس مدرسه حدود 1.4 میلیون مشاهده داشته است. هر روز، اشیاء فضایی جدید، مرموز و مسحور کننده در لنزهای او قرار می گرفتند. بنابراین، در کاتالوگ ناسا برای هر روز از سال چیزی شگفت انگیز است.

هابل در ارتفاعی تقریباً 569 کیلومتری از سطح سیاره پرواز می کند و در طی تنها کمی بیش از 1.5 ساعت یک بار به دور آن می چرخد. سرعت چرخش 27 هزار کیلومتر در ساعت یا 7500 متر در ثانیه است.

در 24 ساعت شبانه روز و 365 روز در سال، این تلسکوپ از گوشه های دور دنیا عکس‌برداری می کند با همان دقت که پرتو لیزر آن کوچکترین جزئیات یک سکه را از فاصله حدود 320 کیلومتری می بیند. وضوح فضایی هابل دارای دقت بسیار بزرگتری از تلسکوپهای زمینی است. هابل گذشته کهکشان ها را که در حدود 13.4 میلیارد سال نوری از ما دور می شوند می بیند و سخاوتمندانه آن را با همه ساکنان زمین به اشتراک می گذارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала