کدام ژنرال آمریکایی باید بیشتر از ایران بترسد؟

© AP Photo / Alex Brandonکدام ژنرال آمریکایی باید بیشتر از ایران بترسد؟
کدام ژنرال آمریکایی باید بیشتر از ایران بترسد؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
ایران در انتقام مرگ سپهبد سلیمانی چه افرادی را مورد هدف قرار خواهد داد؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرآنلاین، روزنامه نیویورک تایمز با استناد به مقامات ارتش و سازمان اطلاعات آمریکا گزارش داد: " در حالی که جانشین قدرتمند قاسم سلیمانی به سفر به عراق و همکاری با شبه‌نظامیان شیعه در آن کشور ادامه می‌دهد، از شدت کنترل تهران بر این گروه‌ها کاسته شده است. به گفته ژنرال کنث مک‌‌کنزی، رئیس سنتکام، "گرفتن تصمیمات کارآمد برای آنها (ایرانیان) دشوارتر شده است، گاهی برای آنها تحمیل اراده‌اشان بر نیروهای نیابتی دشوارتر از پیش شده است."

آمریکا: پس از ترور سردار سلیمانی عملیات برای ایران در عراق دشوار شده است - اسپوتنیک ایران
آمریکا: پس از ترور سردار سلیمانی عملیات برای ایران در عراق دشوار شده است

نیویورک تایمز همچنین با اشاره به بحث انتقام مرگ قاسم سلیمانی، به بررسی افرادی که بیش از همه مورد هدف انتقام ایران قرار دارند، پرداخت.

بر این اساس و به گفته افرادی که به اطلاعات طبقه‌بندی شده دسترسی دارند، ژنرال مک‌کنزی در راس فهرست اهداف ایران قرار دارد. زمانی که آمریکا، سپاه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد، ایران نیز سنتکام را یک سازمان تروریستی معرفی کرد. اما برخی مقامات اطلاعاتی می‌گویند ایران می‌داند که حمله به ژنرال مک‌کنزی، که به خوبی محافظت می‌شود، دشوار خواهد بود و به همین دلیل سپاه اهداف دیگری را در نظر گرفته است. سفرا، معاونان آنها، وابسته‌های دفاعی و حتی مقامات آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا در منطقه و فراتر از آن در فهرست اهداف ایران قرار دارند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала