واحد یکم نیروگاه بوشهر به حالت تعلیق درآمد

© Sputnikواحد یکم نیروگاه بوشهر به حالت تعلیق درآمد
واحد یکم نیروگاه بوشهر به حالت تعلیق درآمد - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون سازمان انرژی اتمی ایران خبر از توقف فعالیت واحد یکم نیروگاه بوشهر از 24 فروردین‌ ماه سال جاری داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمود جعفری، معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام‌ شده و هماهنگی صورت گرفته با شبکه سراسری برق کشور، فعالیت تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر به‌ منظور انجام عملیات تعویض سوخت سالیانه نیروگاه، بازرسی‌ها و تعمیرات دوره‌ای از روز یکشنبه 24 فروردین‌ ماه سال جاری متوقف خواهد شد.

وی تاکید کرد: یکی از دلایلی که برنامه تعویض سوخت در زمان کنونی انجام می شود این است که نیروگاه در اوج (پیک) مصرف برق کشور در تابستان در مدار تولید باشد.

معاون سازمان انرژی اتمی ابراز امیدواری کرد: با انجام عملیات سوخت گذاری پیش رو، تولید برق در واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر در موعد مقرر از سر گرفته‌ شده و نیروگاه مجدداً به شبکه سراسری برق کشور متصل شود.

جعفری خاطرنشان کرد: از ابتدای بهره‌برداری تجاری از واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر تاکنون حدود 43 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید و به شبکه سراسری برق کشور تحویل‌ شده است. همچنین از زمان تعویض سوخت قبلی نیروگاه از اردیبهشت‌ ماه سال گذشته تاکنون این نیروگاه بیش از 7.2 (هفت ممیز دو) میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی تولید نموده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала