تلاش آمریکا برای جلوگیری از کمک‌رسانی به ایران جهت مبارزه با کرونا

© Sputnik / Mikhail Turgiev /  /  مراجعه به بانک تصاویر تلاش آمریکا برای جلوگیری از کمک‌رسانی به ایران جهت مبارزه با کرونا
تلاش آمریکا برای جلوگیری از کمک‌رسانی به ایران جهت مبارزه با کرونا - اسپوتنیک ایران
Telegram
دولت آمریکا ممکن است از پرداخت وام اضطراری صندوق بین‌المللی پول به ایران جلوگیری کنند.

به گزارش اسپوتنیک، وال استریت ژورنال با استناد به مقامات ارشد دولت ترامپ اعلام داشت که ایالات متحده در نظر داشت از دریافت کمک توسط ایران برای مبارزه با ویروس کرونا جلوگیری کند: آنها می توانند وام اضطراری درخواست شده توسط تهران را مسدود کنند.

ایران و آمریکا؛ کرونا و دنیای جدید - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
ایران و آمریکا؛ کرونا و دنیای جدید

این روزنامه می‌نویسد که منابع دولتی ادعا می‌کنند که مقامات ارشد در تهران بارها و بارها از بودجه خود برای کمک های بشردوستانه اختصاص داده‌اند. تاکنون صندوق بین المللی پول در حال مذاکره با ایران بوده است: این سازمان می‌خواهد دریابد که آیا وام اضطراری پنج میلیارد دلاری واقعاً لازم است یا خیر.

خاطرنشان می شود که واشنگتن کمک به کشورهایی که مظنون به همدستی در تروریسم هستند را مسدود می کند. صندوق بین المللی پول تأکید می‌کند که این مسئله می‌تواند در مورد ایران نیز اتفاق بیفتد.

وزارت امور خارجه آمریکا ادعا می‌کند که دولت ایران میلیاردها دلار در اختیار دارد و این مبلغ برای مبارزه با بیماری همه گیر کافی است. تهران تلاش می‌کند از اقتصادی كه در اثر تحریم های آمریكا و بحران ناشی از اپیدمی كروناویروس تضعیف شده است، حمایت كند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала