مرگ و میر بر اثر کروناویروس در کدام نژادها بیشتر است

© Sputnik / Konstantin Chalabovمرگ و میر بر اثر کروناویروس در کدام نژادها بیشتر است
مرگ و میر بر اثر کروناویروس در کدام نژادها بیشتر است - اسپوتنیک ایران
Telegram
بررسی ها در ایالات متحده نشان می دهدکه میزان مرگ و میر در نژادهای مختلف متفاوت است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، با استناد به داده های ایالت های لوئیزیانا ، ایلینویز و میشیگان، آمریکایی های سیاه پوست نسبت به کل جمعیت ایالات متحده بیشتر در معرض مرگ و میر ناشی از کرونا‌ویروس قرار دارند.

رکورد جانباختگان از کرونا در آمریکا در طی یک روز  - اسپوتنیک ایران
رکورد جانباختگان از کرونا در آمریکا در طی یک روز

 

جان ادواردز، فرماندار لوئیزیانا گفت كه بیش از 70 درصد از مرگ های ناشی از کرونا‌ویروس در بین آمریکایی‌های آفریقایی تبار بوده است، در حالی كه نژاد سیاه پوست 33 درصد این ایالت را تشکیل می دهد. مقامات معتقدند كه این امر عدم دستیابی به مراقبت های پزشکی در بین سیاه پوستان را نشان می دهد. علاوه بر این، آنها اغلب از بیماری های قلبی عروقی و دیابت رنج می برند.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره میزان مرگ و میر بالای آمریکایی‌های آفریقایی تبار صحبت كرده بود. به گفته وی، کاخ سفید تصمیم به حمایت بیشتر از این گروه از جمعیت گرفته است. ترامپ جزییات اقدامات احتمالی را عنوان نکرد.

پیشتر گزارش شده بود که تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در ایالات متحده از 400 هزار نفر فراتر رفته است. خاطر نشان می شود که 12.8 هزار نفر در اثر پنومونی COVID-19 ناشی از کرونا ویروس جان باخته اند. 20.5 هزار نفر بهبود یافتند. ایالت نیویورک با 142 هزار مبتلا، بیشترین تعداد را داشته و بیش از 5.5 هزار نفر کشته شدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала