هشدار هواشناسی ایران برای بارش برف و تگرگ در 26 استان کشور

© Sputnik / Somayeh Pasandide / هشدار هواشناسی ایران برای بارش برف و تگرگ در 26 استان کشور
هشدار هواشناسی ایران برای بارش برف و تگرگ در 26 استان کشور - اسپوتنیک ایران
Telegram
سازمان هواشناسی ایران خبر از ورود سامانه بارشی جدید به کشور و شروع بارش باران، برف و تگرگ تا آخر هفته در 26 استان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بر اساس پیش بینی مبنی بر نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق، بخش‌هایی از شرق، سواحل شرقی دریای خزر و دامنه‌های البرز شرقی بارندگی پیش بینی شده و اواخر امروز سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

شدت بارش‌های امروز مربوط به استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی،‌ شرق مازندران و گلستان است. امروز همچنین در برخی مناطق تهران،‌ البرز، قم،‌ مرکزی، قزوین، سمنان،‌ شرق اصفهان و شرق یزد وزش باد نسبتا شدید روی می‌دهد.

هشدار هواشناسی تهران به ورود سامانه بارشی جدید طی چند روز آینده - اسپوتنیک ایران
هشدار هواشناسی تهران به ورود سامانه بارشی جدید طی چند روز آینده

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا سامانه بارشی دیگری وارد کشور شده که به تناوب تا پایان هفته فعال خواهد بود. این سامانه روز دوشنبه در شمال غرب، بخش‌هایی از غرب، سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و به تدریج در شمال شرق باعث بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد سبب بارش تگرگ می‌شود.

روز سه شنبه در نیمه شمالی و برخی مناطقی استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در اکثر مناطق کشور به جز استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب خوزستان، جنوب فارس و جنوب کرمان بارش‌ها تداوم خواهد داشت.

از فردا تا دوشنبه نیز به دلیل نفوذ و استقرار هوای سرد در نوار شمالی کشور به طور میانگین کاهش دمای 5 تا 10 درجه برای این مناطق پیش بینی شده است. برای تهران نیز طی امروز و فردا آسمان نیمه ابری همراه با وزش باد و برای روز سه شنبه قسمتی ابری، افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق پیش بینی شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала