راهکار مفید برای جلوگیری از ابتلا به کرونا پس از دستشویی رفتن

© AP Photo / John Locherراهکار مفید برای جلوگیری از ابتلا به کرونا پس از دستشویی رفتن
راهکار مفید برای جلوگیری از ابتلا به کرونا پس از دستشویی رفتن - اسپوتنیک ایران
اشتراک
با بستن سرپوش توالت پیش از زدن دکمه تخلیه آن، می توان از گسترش ذرات میکروسکوپی جلوگیری کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فوربس، همان‌گونه که دانشمندان هشدار داده‌اند که کووید- 19 می‌تواند با تماس چهره و دهان منتقل شود و به همین دلیل بر شست و شوی دست‌ها تاکید می‌کنند، این امکان وجود دارد که بیماری به واسطه آنچه با نام "مدفوع هوا پخش شده" شناخته می‌شود نیز گسترش یابد. به همین دلیل، بستن سرپوش توالت پیش از زدن دکمه تخلیه آن، بسیار مهم‌تر از پیش خواهد بود.

دو بیمار 100 و 106 ساله ایرانی توانستند کرونا را شکست دهند - اسپوتنیک ایران
دو بیمار 100 و 106 ساله ایرانی توانستند کرونا را شکست دهند

به خاطر وجود پدیده موسوم به "ستون توالت" که به پراکندگی ذرات میکروسکوپی در نتیجه شست و شوی توالت گفته می‌شود، ذرات ادرار یا مدفوع می‌توانند از توالت فرار کنند و به هوا منتقل شوند و نهایتا بیماری را گسترش دهند.

به گفته دانشمندان، ساده‌ترین راه برای پیشگیری از گسترش کروناویروس، بستن سرپوش توالت پیش از زدن دکمه تخلیه است. با این کار می‌توان از فرار 80 درصد ذراتی که از مدفوع فرار می‌کنند و به هوا می‌روند، پیشگیری کرد.

برای پیشگیری از انتقال کووید- 19 هنگام استفاده از توالت عمومی‌، باید پیش از زدن دکمه تخلیه، دست‌ها شسته شوند و یا از دستکش استفاده شود تا میزان آلودگی به حداقل برسد. پس از خروج از توالت عمومی، نفر بعد باید پیش از ورود، دو دقیقه صبر کند. خطر انتقال در افرادی که نشانه‌های کووید- 19 را در خود دارند، بیشتر است؛ در نتیجه اگر مجبور هستید که با این افراد از یک توالت مشترک استفاده کنید، باید کل فضا را با الکل ضدعفونی کنید.

پژوهشی که در "دانشگاه هنگ کنگ" انجام شده، نشان می‌دهد که هر بار تخلیه توالت می‌تواند تا 80 هزار قطره آلوده منتشر کند و آنها را در هوا معلق بگذارد. پژوهشگران تاکید کردند که گذاشتن سرپوش برای پیشگیری از شیوع بیماری کافی نیست و توالت‌ها باید مرتب تمیز شوند و به سیستم تهویه مجهز باشند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала