کمک مالی وزارت خارجه روسیه به روس‌های گرفتار در کشورهای خارجی

© Sputnik / Vladimir Pesnyaکمک مالی وزارت خارجه روسیه به روس‌های گرفتار در کشورهای خارجی
کمک مالی وزارت خارجه روسیه به روس‌های گرفتار در کشورهای خارجی - اسپوتنیک ایران
Telegram
بنا به اعلام وزارت خارجه روسیه، کمک‌های اختصاص داده شده توسط دولت به روس‌های گرفتار در کشورهای خارجی، به حساب این وزارتخانه واریز شده است.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: پولی که دولت برای کمک به روس‌هایی که در خارج از این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا قادر به بازگشت به فدراسیون روسیه نیستند، اختصاص داده، به حساب وزارت خارجه این کشور واریز شده است.

ایجاد واکسن کرونا ویروس توسط دانشمندان روس - اسپوتنیک ایران
ایجاد واکسن ویروس کرونا توسط دانشمندان روس

زاخارووا تصریح کرد: پولی که دولت برای تأمین پشتیبانی اجتماعی (کمک) به شهروندان روسی که در کشورهای خارجی هستند و به دلیل شیوع یک عفونت جدید ویروس کرونا قادر به بازگشت به فدراسیون روسیه نیستند، به وزارت امور خارجه منتقل شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه افزود: کمیسیونی در وزارت امور خارجه شروع به کار می‌کند و در وهله اول درخواست‌های ارسال شده به پورتال خدمات عمومی مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت و پرداخت‌ها به افراد نیازمند در آینده نزدیک انجام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در روز دوشنبه همانگونه که امروز تاتیانا گلیکووا، معاون نخست وزیر روسیه اعلام داشت، کار بر روی تشکیل برنامه‌ای برای ورود روس‌ها (به داخل کشور) از سر گرفته خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала