نامه ایران به نایب ‌رئیس کمیسیون اروپا در مورد لزوم رفع تحریم‌های آمریکا

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  /  مراجعه به بانک تصاویر نامه ایران به نایب ‌رئیس کمیسیون اروپا در مورد لزوم رفع تحریم‌های آمریکا
نامه ایران به نایب ‌رئیس کمیسیون اروپا در مورد لزوم رفع تحریم‌های آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر ایران در بلژیک نامه‌ای در مورد لزوم رفع تحریم‌های ایالات متحده علیه کشورش به مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا ارسال کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، غلامحسین دهقانی، سفیر ایران در بروکسل با ارسال نامه‌ای به جوزپ بورل، مسئول عالی سیاست خارجی و امنیتی و نایب ‌رئیس کمیسیون اروپا، آثار مخرب شیوع ویروس کرونا بر ایران و تاثیر همزمان تحریم‌های ایالات متحده را تشریح کرد و خواستار مخالفت اعضای این اتحادیه با تداوم تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده شد.

واکنش سفیر ایران در روسیه به عدم تصویب پیش نویس قطعنامه لغو تحریم‌ها برای مقابله با کرونا  - اسپوتنیک ایران
واکنش سفیر ایران در روسیه به عدم تصویب پیش نویس قطعنامه لغو تحریم‌ها برای مقابله با کرونا

سفیر ایران در بروکسل در این نامه با اشاره به کمبود تجهیزات حیاتی پزشکی در کشورش، تصریح کرده است: تعدادی از بهترین پزشکان و پرستارانِ فعال در خط مقدم مبارزه با این ویروس و همچنین سه هزار و ۲۹۴ تن از دیگر هموطنان جان خود را از دست داده و ۵۳ هزار تن دیگر نیز به این ویروس آلوده شده‌اند.

دهقانی از بورل درخواست کرد موضوع را به سمع وزیران خارجه اتحادیه اروپا برساند تا آنها نیز در کنار مردم ایران ایستاده و از خواست مشروع مردم برای خاتمه تحریم‌های آمریکا که خلاف حقوق بین‌الملل و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است حمایت کنند.

سفیر ایران با استناد به سخنان نایب ‌رئیس کمیسیون اروپا، تاکید کرد: اگرچه هر کدام از کشورها به صورت جداگانه و انفرادی به این وضعیت دچار شده‌اند، اما خروج از بحران ناشی از شیوع کرونا، جز با اقدام دسته‌جمعی ممکن نیست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала