رسانه‌ها: هزاران مکالمه تصویری سرویس Zoom در فضای مجازی منتشر شد

© REUTERS / DADO RUVICرسانه‌ها: هزاران مکالمه تصویری سرویس Zoom در فضای مجازی منتشر شد
رسانه‌ها: هزاران مکالمه تصویری سرویس Zoom در فضای مجازی منتشر شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
شمار زیادی از مکالمات تصویری شرکت Zoom در دسترس عموم در فضای مجازی قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از واشنگتن پست، چندین هزار ضبط مکالمه تصویری در سرویس Zoom که محبوبیت آن به دلیل شروع بیماری کرونا‌ویروس افزایش یافته بود، در فضای مجازی منتشر شد.

شرکت Zoom Video Communications، تولید کننده سرویسی برای ارتباطات ویدئویی با همین نام، در سال 2011 تاسیس شد. مخاطبان روزانه برنامه در جهان در مارس 2020، در مقایسه با دسامبر 2019، 20 برابر افزایش یافته و به 200 میلیون نفر رسیده اند.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، از جمله مواردی که در دسترس آزاد عمومی قرار گرفته است، فیلمهای جلسات تجاری، کلاسهای مدرسه و مکالمات خصوصی بوده است. در عین حال، بسیاری از مواد شامل نام، شماره تلفن و سایر اطلاعات شخصی بودند.

خاطر نشان می شود که تماس ویدیویی ضبط شده در YouTube و Vimeo ظاهر شده اند.

در اواخر ماه مارس، بلومبرگ دادخواستی را علیه Zoom به دلیل افشای اطلاعات محرمانه کاربران گزارش داد. در گزارش نامبرده خاطرنشان شده بود: " در دادخواستی که توسط شخص خصوصی در دادگاهی در شهر کالیفرنیا در سن خوزه انجام شد، ادعا شد که Zoom اطلاعات کاربر را بدون اطلاع قبلی هنگام نصب یا باز کردن برنامه Zoom جمع می کند و سپس داده ها را به اشخاص ثالث از جمله فیس بوک منتقل می کند."

ارزش سهام شرکت Zoom امسال بیش از دو برابر شده است، زیرا سرمایه گذاران اطمینان دارند که این شرکت به معدود سازمان هایی تبدیل می شود که به دلیل همه گیر شدن کروناویروس سودهای کلانی کسب می کند. این سرویس به سرعت محبوبیت خود را بدست می آورد، زیرا به افراد امکان می دهد تا با یک قالب کنفرانس ویدئویی از خانه مشغول  کار یا تحصیل شوند، و همچنین در طول همه گیری با نزدیکان خود ارتباط برقرار کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала