نحوه شناسایی واجدان شرایط تسهیلات کرونا ویروس

© Photo / IRNAنحوه شناسایی واجدان شرایط تسهیلات کرونا
نحوه شناسایی واجدان شرایط تسهیلات کرونا - اسپوتنیک ایران
اشتراک
در حالیکه برنامه دولت برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه در شرایط شیوع کرونا اعلام شده است، برخی سودجویان با هدف کسب درآمدهای نادرست شروع به تبلیغات گسترده در خصوص ثبت نام ویژه یارانه کرونا و تسهیلات ۴ درصدی کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر آنلاین،  این اقدام در حالی از سوی برخی سودجویان در فضای مجازی شکل گرفته است که دولت پیش از این بارها اعلام کرده است نیازی به ثبت نام و مراجعه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و بانک ها برای دریافت کمک ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی و تسهیلات بانکی یک تا دو میلیون تومانی وجود ندارد.

نزاع دو ببر بر سر قلمرو + ویدئو - اسپوتنیک ایران
نزاع دو ببر بر سر قلمرو + ویدئو

بر اساس این گزارش سازوکار تعیین شده، شناسایی افراد واجد شرایط برای دریافت یارانه کرونا از طریق بانک‌ های اطلاعاتی موجود صورت می گیرد و ضعیف ترین اقشار جامعه که هیچ منبع درامدی ثابتی ندارند، در این راستا شناسایی و واریز کمک های دولتی به حساب آنها صورت می گیرد. طبق آخرین گزارش ارائه شده نزدیک به یک و نیم میلیون نفر از جمعیت ایران کمک های ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی را در پایان اسفند ماه دریافت می کنند. مرحله دوم این کمک ها نیز در پایان فروردین به حساب آنها واریز می شود.

بر این اساس پیش بینی شده است عملیات پرداخت یارانه به آسیب دیدگان از کرونا تا پایان خرداد ماه تداوم یابد. ممکن است ستاد ملی مبارزه با کرونا، در صورت افزایش تعداد آسیب دیدگان و همچنین افزایش دوره مقابله با این بیماری، تصمیمات تازه ای را لحاظ کند.

در این راستا دولت تسهیلات ویژه یک تا دو میلیون تومانی را از طریق شارژ در کارت‌های واجدین شرایط نیز پرداخت می کند.این تسهیلات با بهره ۴ درصد پرداخت می شود و دولت پرداخت هشت درصد از سود این تسهیلات را تقبل کرده است.

بازپرداخت طی ۲۷ ماه که ۳ ماه آن تنفس است صورت می‌گیرد و هشت درصد از سود ۱۲ درصدی آن توسط دولت به بانک‌ها پرداخت می‌شود. مشمولان نیازی به مراجعه به بانک‌ ها نداشته و بانک ها با اخذ تعهد الکترونیک می‌ توانند اقساط را از یارانه و کمک هزینه معیشتی افراد کسر کنند..

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала