جنگ ارتش با کرونا در مراکش

CC BY 4.0 / Tasnim news agency / محمد ششم ، پادشاه مراکش
محمد ششم ، پادشاه مراکش - اسپوتنیک ایران
Telegram
شاه مراکش به ارتش این کشور دستور داد امکانات پزشکی خود را هرچه سریع‌تر برای مبارزه با ویروس کرونا در مغرب به کار گیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ،  این کار به این خاطر انجام شده  که فشار از بخش‌های مختلف وزارت بهداشت مراکش کاسته شود.

بیمارستان‌های خصوصی و دولتی مراکش از نبود امکانات درمانی  و کادر پزشکی لازم برای مبارزه با ویروس کرونا به شدت شکایت داشتند و از مقامات عالی‌رتبه این کشور خواسته بودند تا تدابیر و اقدامات لازم را در این زمینه اتخاذ کنند.

محمد ششم در فرمان خود تاکید کرد: تمام بیماران کرونایی تحت درمان قرار خواهند گرفت و باید به آنان هر روز در سه نوبت غذا داده شود.

چندی قبل،  در شبکه‌های مجازی مراکش کلیپی دست‌ به دست شد که  در آن یک بیمار سالخورده کرونایی گفته بود بیش از یک روز است که غذا نخوردم. این کلیپ خشم افکار عمومی مغرب را برانگیخت.

آخرین آمار شمار مبتلایان به کرونا در اسرائیل  - اسپوتنیک ایران
آخرین آمار شمار مبتلایان به کرونا در اسرائیل

بر اساس فرمان شاه مراکش ، تعدادی از  شرکت‎ها موظف شدند، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی این کشور را تجهیز کنند تا آنها بتوانند بیماران کرونایی را تحت قرنطینه بهداشتی قرار دهند.

وزارت بهداشت مراکش در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرد: با ابتلای 35 نفر دیگر به ویروس کروتا،  تعداد مبتلایان به این ویروس در کشور به 638 نفر رسید که از این تعداد  38 نفر تاکنون  جان خود را از دست داده‌اند.

در این بیانیه آمده‌است: با بهبودی دو نفر دیگر از بیماران کرونایی، تعداد بهبود یافتگان از این ویروس به 26 نفر رسیده‌ است.

دولت رباط به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مغرب از چند هفته قبل، تمام مدارس و دانشگاه‌‌های این کشور را تعطیل کرد، سفرهای درون شهری و برون شهری و برگزاری هرگونه تجمعات عمومی ممنوع  شد. این دولت مرزهای هوایی ، زمینی و دریایی مغرب را بست و مقررات قرنطیه خانگی را در سراسر این کشور برقرار کرد و هرکس که این مقررات را نادیده بگیرد، به مجازات زندان یا پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهد شد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала