ثبت ابتلای گربه ها به کرونا ویروس

© Sputnik / Evgeny Biyatov /  مراجعه به بانک تصاویر ثبت ابتلای گربه ها به کرونا ویروس
ثبت ابتلای گربه ها به کرونا ویروس  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مواردی از آلوده شدن گربه ها به کرونا‌ویروس در هنگ کنگ گزارش شده است.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس اطلاعات منتشر شده وب سایت دولتی چین، China.org.cn، مقامات هنگ کنگ اعلام كردند كه کروناویروس SARS-CoV-2 در گربه یک بیمار مبتلا به کرونا‌ویروس،  COVID-19 پیدا شده است.

انتقال کرونا ویروس اینبار از انسان به حیوان - اسپوتنیک ایران
انتقال کرونا ویروس اینبار از انسان به حیوان

پس از تشخیص بیماری صاحب گربه، حیوان خانگی به یک مقر قرنطینه در بندر هنگ کنگ فرستاده شد. نمایندگان وزارت زراعت، شیلات و حفاظت از طبیعت هنگ کنگ حیوان خانگی را از  لحاظ دارا بودن ویروس کرونا مورد بررسی قرار دادند و در حفره های دهان و بینی و همچنین روده ها عفونت را پیدا کردند.

سخنگوی این بخش گفت: " گربه هیچ علائمی از بیماری ندارد. با این وجود، کارشناسان همچنان بر وضعیت آن نظارت می کنند و برنامه ریزی برای انجام آزمایش های مکرر دارند. پیش از این در هنگ کنگ، کرونا‌ویرویس در دو سگ خانگی پیدا شده بود. وزارت امور خارجه توصیه می کند حیوانات خانگی را از افرادی که به عفونت کرونا‌ویروس جدید مبتلا شده اند، جدا کند."

سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان می کند که هیچ مدرک تایید شده‌ای در مورد آلودگی COVID-19 از سگ، گربه و سایر حیوانات خانگی وجود ندارد. عفونت کرونا‌ویروس از طریق قطره های کوچکی که از بینی یا دهان بیمار رها می شوند منتقل می شود و بر روی اشیاء اطراف مستقر می شود. برای جلوگیری از ابتلا به عفونت، توصیه می شود در فاصله بیش از یک متر از افراد آلوده بمانید، مرتباً دست ها را بشویید و ضد عفونی کنید و به دهان، بینی و چشم های خود دست نزنید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала