مقام ایرانی مقابله با کرونا را اولین اولویت کشور نامید

© Sputnik / Soheil Ghanbarzadehمقام ایرانی مقابله با کرونا را اولین اولویت کشور نامید
مقام ایرانی مقابله با کرونا را اولین اولویت کشور نامید - اسپوتنیک ایران
Telegram
رییس دفتر روحانی ضمن برشمردن مقابله با کرونا به عنوان اولویت اول کشور، تاکید کرد که افرادی که این روزهای سرنوشت‌ساز را زمان مناسبی برای تسویه حساب‌های کهنه سیاسی می‌دانند، دچار خطای محاسباتی شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهور ایران گفت: در حال حاضر بیماری کووید19 مهمترین مساله و اولویت نخست نظام حکمرانی کشور اعم از دولت، سایر قوا و نیروهای مسلح است.

جهانپور: موارد جدید ابتلا به کرونا در برخی استان های ایران تک رقمی شد - اسپوتنیک ایران
جهانپور: موارد جدید ابتلا به کرونا در برخی استان های ایران تک رقمی شد

واعظی دوشنبه شب در این یادداشت خود در اینستاگرام افزود: در روزهایی که کشور بیش از همیشه به وحدت، انسجام و یکپارچگی برای مقابله با بیماری عالم‌گیر کرونا نیازمند است، طرح موضوعات انحرافی و دامن زدن به بگومگوهای بی‌ثمر سیاسی، نه تنها کج‌سلیقگی است که گامی آشکار در جهت تضعیف مدیریت بحران و هدررفت توان و تمرکزی است که تمام و کمال باید صرف حفاظت از جان مردم شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیماری کووید19 مهمترین مساله و اولویت نخست نظام حکمرانی کشور اعم از دولت و سایر قوا و نیروهای مسلح است. آنهایی که این روزهای سرنوشت‌ساز را زمان مناسبی برای تسویه حساب‌های کهنه سیاسی می‌دانند، دچار خطای محاسباتی شده‌اند؛ وقتی مساله جان مردم در میان است، هرگونه حاشیه‌سازی و پرداختن به فرعیات، بی‌تردید منجر به انزجار و رویگردانی مردم خواهد شد نه اقبال آنها.

واعظی تاکید کرد: نه فقط رییس دولت، بلکه بدنه دولت تمام تمرکز و توان و امکانات خود را برای غلبه بر کرونا بسیج کرده است و امیدواریم با همراهی مردم بر این بحران فائق آییم. این مهم البته مستلزم یاری همه ارکان کشور است؛ هرگونه تشتت در این مقطع که کشور توامان با کرونا و تحریم در حال جنگ است، نتایج جبران‌ناپذیری به بار خواهد آورد و امیدواریم همه نیروهای سیاسی، با درک این مساله،‌ به جای تعمیق شکاف‌ها، بحران کرونا را به فرصتی برای پر کردن شکاف‌ها، نمایش انسجام و خدمت بی‌منت به مردم تبدیل کنند. دولت نیز در همین مسیر حرکت می‌کند و چشم‌انتظار یاری همه جریان‌ها و نیروهای موثر سیاسی کشور است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала