ایران به نقطه روشنی در کنترل بیماری های ویروسی رسیده است

© Photo / Tasnimسعید نمکی
سعید نمکی - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر بهداشت: دستاورد جدید به زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از « تسنیم»، سعید نمکی وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که ما به یک نقطه روشن در کنترل بیماری‎های ویروسی رسیده‎ایم و در آینده‎ای نزدیک دستاوردی از سوی جمهوری اسلامی اعلام می‎شود که ایران را در این عرصه در سطح جهانی در رتبه نخست قرار می‎دهد.

سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان با ارائه گزارشی از ظهور پدیده کرونا و سیر شیوع آن در ایران و دیگر کشورها، به تشریح اقدامات صورت‎گرفته برای مقابله با این بیماری پرداخت و گفت:«اگر چه مبارزه با کرونا در شرایط تحریمی دشوار است ولی ما از ابتدا با کمبود داروهای خاص در نظرگرفته شده برای درمان این بیماری مواجه نبوده و نیستیم.

سازمان بهداشت جهانی: آمریکا می تواند کانون شیوع کرونا شود - اسپوتنیک ایران
سازمان بهداشت جهانی: آمریکا می تواند کانون شیوع کرونا شود

با تشکیل قرارگاه ویژه در نیروهای مسلح به دستور مقام معظم رهبری کار زیبایی شکل گرفت و سپاه و ارتش با ایجاد کارگاه‎ها و نقاهتگاه‎های ویژه، کمک شایانی در تأمین اقلام بهداشتی و تخت‎های بیمارستای کردند و توانستیم با کمک آنها نیازهای کادر درمان را برطرف کرده و خدمات رسانی را ارتقاء بخشیم.

غربالگری عمومی به عنوان یکی از اقدامات موثر در قطع زنجیره انتقال ویروس می‌باشد. بعد از راه‎اندازی ایستگاه‎های غربالگری با کمک بسیج پزشکان، تا شب گذشته 61 میلیون و 600 هزار نفر غربالگری شدند که 51 میلیون و 44 هزار نفر از طریق تلفن و 10 میلیون و 50 هزار نفر از طریق سامانه تحت‎نظر قرار گرفتند که 218 هزار و 800 نفر حائز پیگیری تشخیص داده شدند که از میان آنها 93 هزار و 778 نفر در منزل تحت درمان قرار گرفتند و 16 هزار و 49 نفر به بیمارستان‎ها معرفی شدند که از این تعداد هم 5 هزار و 391 نفر بستری شده‎اند.

با اجرای طرح منع تردد که با همکاری دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی و نظامی و وزارت راه عملیاتی شده، اقدامات کنترلی برای قطع زنجیره انتقال کامل شده و اکنون روند مرگ‎ومیر کاهش یافته و شرایط خدمات رسانی در بیمارستان‎ها نیز بهتر شده است».

مطابق با اطلاعات دانشگاه جانز هاپکینز، تا نیمه شب روز 30 ماه مارس، در سراسر جهان، 718685 به بیماری « کووید-19» مبتلا شده‌اند. از این تعداد 33800 نفر درگذشتند و 149 هزار نفر بهبود یافتند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала