ارزیابی یونسکو از تعداد دانش آموزان و دانشجویان جهان در جهان

CC BY-SA 4.0 / IRNA / ارزیابی یونسکو از تعداد دانش آموزان و دانشجویان جهان در جهان
ارزیابی یونسکو از تعداد دانش آموزان و دانشجویان جهان در جهان - اسپوتنیک ایران
Telegram
بر اساس ارزیابی یونسکو بیش از 1.5 میلیارد نفر در جهان به دلیل محدودیت های اعمال شده دولت در مبارزه با کرونا‌ویروس در کلاسهای آموزشی مدارس و دانشگاه ها حضور نمی یابند.

به گزارش اسپوتنیک، بنا به اعلام یونسکو، بیش از 1.5 میلیارد کودک و بزرگسال در سراسر جهان به دلیل محدودیت های اعمال شده ناشی از گسترش کرونا‌ویروس، در کلاس‌های مدارس و دانشگاه ها شرکت نمی کنند.

 2.6 میلیارد نفر در جهان در قرنطینه به سر می برند - اسپوتنیک ایران
2.6 میلیارد نفر در جهان در قرنطینه به سر می برند

این سازمان بین المللی گفت: " تعداد كودكان، جوانان و بزرگسالانی كه به دلیل COVID-19 در مدارس و دانشگاهها حضور ندارند در حال افزایش است. دولت های سراسر جهان موسسات آموزشی را در تلاش برای مهار بیماری همه گیر جهانی بسته اند."

 طبق اعلام یونسکو، بیش از 160 کشور در سراسر قلمرو خود اقداماتی انجام داده اند که بیش از 87٪ از جمعیت جهانی دانشجویی را تحت تأثیر قرار داده است. سایر کشورها تعطیلی محلی مدارس و مؤسسات آموزشی را پیاده سازی کرده اند.

 براساس شواهد در 30 مارس، اقدامات برای بستن مؤسسات آموزشی در کشورهای مختلف در مجموع 1.534 میلیارد دانش آموز در 184 کشور جهان را تحت تأثیر قرار داد.

دفتر مرکزی این سازمان اعلام کرد: "یونسکو برای به حداقل رساندن مشکلات آموزشی و ترویج تداوم یادگیری، به ویژه برای افراد آسیب پذیر، از کشورها حمایت فوری می کند."

سازمان بهداشت جهانی در 11 مارس عفونت کرونا‌ویروس جدید، COVID-19 را یک بیماری همه گیر جهانی اعلان کرد. براساس آخرین داده های این سازمان، بیش از 634 هزار مورد عفونت در جهان ثبت شده است، تقریبا 30 هزار نفر جان باخته اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала