کشف داروی ضد‌ کرونا با پایه گیاهی در ایران

© REUTERS / Dado Ruvicکشف داروی ضد‌ کرونا با پایه گیاهی در ایران
کشف داروی ضد‌ کرونا با پایه گیاهی در ایران - اسپوتنیک ایران
اشتراک
داروی ضد ‌کرونا با پایه گیاهی تا کنون روی ده بیمار کرونایی در ایران با موفقیت آزمایش شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، منصور امین، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص تحقیقات برای کشف داروی ضد کرونا با پایه گیاهی در اهواز اظهار داشت: تحقیقات برای درمان بیماران مبتلا به کرونا، با یک فلاونویید استخراج شده از گیاه در بیمارستان رازی اهواز با مجوز معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز آغاز شده است.

تولید داروی کرونا ویروس در روسیه - اسپوتنیک ایران
تولید داروی کرونا ویروس در روسیه

این عضو هیئت علمی دانشگاه درباره نتایج اولیه این دارو گفت: این دارو برای درمان ۵ بیماری ویروسی به خوبی جواب داده است و شواهد اولیه نشان دهنده تاثیر خوب این دارو در درمان بیماری کووید ۱۹ است.

امین در انتها افزود: این دارو تا کنون روی ده بیمار کرونایی با موفقیت آزمایش شده است. امیدواریم بقیه بیماران هم به این دارو واکنش مثبت نشان دهند. در صورت مثبت بودن نتایج درمان و تاییدات وزارت بهداشت می‌توانیم نتایج این آزمایش را برای همه بیماران کرونایی تعمیم دهیم.

بنا به اعلام کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در شبانه روز گذشته، ۲۹۰۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایران به ثبت رسیده و به این ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در کشور به ۳۸۳۰۹ نفر رسیده است. همچنین با ثبت ۱۲۳ مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، تعداد کل درگذشتگان بر اثر ابتلا به این ویروس در ایران به ۲۶۴۰ نفر رسیده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала