شمار تلفات کرونا در آمریکا می‌تواند به ۲۰۰ هزار نفر برسد

© AP Photo / Mary Altafferشمار تلفات کرونا در آمریکا می‌تواند به ۲۰۰ هزار نفر برسد
شمار تلفات کرونا در آمریکا می‌تواند به ۲۰۰ هزار نفر برسد - اسپوتنیک ایران
اشتراک
بنا به اعلام مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا، شمار تلفات کرونا در آمریکا می‌تواند به ۲۰۰ هزار نفر برسد.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی فاوسی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا روز یکشنبه در سی‌ان‌ان اظهار داشت: در ایالات متحده، بین یکصد هزار تا دویست هزار نفر می‌توانند در نتیجه بیماری ناشی از ویروس کرونا جان خود را از دست دهند.

فاوسی خاطرنشان كرد كه در آمریكا، براساس شرایط فعلی، "از ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰،۰۰۰ کشته وجود خواهد داشت و "میلیون‌ها نفر آلوده خواهند شد". وی افزود: من فکر نمی‌کنم که ما واقعاً به پیش‌بینی کردن نیازی داشته باشیم زیرا با یک هدف متحرک مواجه هستیم و ممکن است پیش‌بینی ما گمراه‌کننده باشد. چیزی که فعلاً ما می‌دانیم این است که مشکلاتمان در نیویورک و نیواورلئان جدی است و به‌زودی در نقاط دیگری نیز با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

واکنش روسیه به شایعات پیرامون وجود رد پای آمریکا در شیوع ویروس کرونا  - اسپوتنیک ایران
واکنش روسیه به شایعات پیرامون وجود "رد پای آمریکا" در شیوع ویروس کرونا

در ایالات متحده بر طبق آمار دانشگاه جان هاپکینز، که بر اساس گزارش مقامات این کشور، سازمان بهداشت جهانی و سایر منابع رسمی است، بیش از ۱۲۴ هزار مورد عفونت ویروس کرونا ثبت شده و نزدیک به ۲.۲ هزار نفر جان باخته‌اند.

در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده‌اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала