روحانی: اصل ما سلامت، تولید و امنیت جامعه ایران است

© AP Photo / Jason DeCrowحسن روحانی
حسن روحانی - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور ایران در خصوص پیک بیماری کرونا بعد از تعطیلات بیان داشت : باید شرایط به گونه ای مدیریت شود که دستگاه درمان بتواند آنها را درمان کند و به تدریج از این مسئله عبور کنیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری ایسنا، رئیس‌جمهور ایران در جلسه روز یکشنبه هیات دولت بیان داشت: در مقابله با کرونا تصمیمی اتحاذ نشد مگر اینکه مورد تأیید کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا باشد. اگر آن‌ها گفتند که باید اماکن مقدسه تعطیل شود، ما قبول کردیم یا اگر گفتند نماز‌های جمعه و مراسم‌های شادی و غم تعطیل باشد، تمهیدات لازم را برقرار کردیم. هر آنچه متخصصین ما گفتند، حمایت کردیم.

روحانی توضیح داد: همیشه تلاش کردیم به نظر واحدی برسیم. مردم عزیز ما باید بدانند که همانطور که سلامت برای ما یک اصل است، تولید هم برای ما مهم است. ما نمی‌توانیم تولید را در کشور تعطیل کنیم. ما نمی‌توانیم تولید مواد غذایی و بهداشتی و یا توزیع آن‌ها را تعطیل کنیم. تعطیلی این بخش‌ها امکان‌پذیر نیست. مدیریت جامعه برای ما این است که سلامت، تولید و امنیت جامعه برای ما اصل است.

رئیس جمهور ایران با تشکر از نیرو‌های مختلف امنیتی در مبارزه با کرونا ، خاطر نشان کرد: همه نیرو‌های انتظامی، مرزداران و سپاهیان در صحنه هستند. ما اصول متعددی را کنار خودمان داریم باید این اصول را مد نظر قرار دهیم. ما همه آن‌ها را در کنار هم قرار می‌دهیم و بعد تصمیم‌گیری می‌کنیم.

روحانی گفت: از همه آن‌هایی که بیرون صحنه تصمیم‌گیری هستند که البته ممکن است مقامی داشته باشند یا دو سه ماه آینده مقامی پیدا کنند خواهش می‌کنم که کمک کنند. شرایط ما شرایط مرید جمع‌کردن نیست. شرایط ما شرایط جنگ سیاسی نیست. ما بحث حزبی، قومیتی و حتی ملیتی نداریم. کرونا، مسئله گسترده جهانی است ما می‌خواهیم از این مسئله عبور کنیم؛ لذا محدودیت‌هایی که وضع می‌کنیم محدودیت‌های نمی‌تواند آنقدر حداکثری باشد که قابل اجرا نباشد و در عین حال نمی‌تواند آنقدر حداقلی باشد که تأثیر لازم را نگذارد. باید بین حداقل‌ها و حدااکثر‌ها راه میانه را برگزینیم و بر آن مبنا عمل کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала