کمبود طلا در امریکا به خاطر ویروس کرونا

© Sputnik / Vitaliy Bezrukihکمبود طلا در امریکا به خاطر ویروس کرونا
کمبود طلا در امریکا به خاطر ویروس کرونا  - اسپوتنیک ایران
اشتراک
سرمایه گذاران و بانکداران در ایالات متحده آمریکا به موازات شیوع نوع جدید ویروس کرونا با کمبود جدی شمش ها و سکه های طلا مواجه می شوند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه وال استریت ژورنال می نویسد: "فروشندگان همه  طلای خود را فروختند و یا کار خود را به طور موقت تعطیل کردند. Credit Suisse Group AG که از سال 1856 میلادی شمش های طلا تولید می کرد  این هفته به مشتریانش گفت که حتی درخواست  خرید طلا نکنند. در لندن ، بانکداران هواپیما های خصوصی یا هواپیماهای باری نظامی را اجاره می کنند تا شمش های طلای خود را به بورس نیویورک برسانند".

طلا؛ دانستنی های جالب   - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
طلا؛ دانستنی های جالب

کمبود طلا در بورس باعث شده است که بانکداران وال استریت از کانادا کمک بخواهند. این نشریه می افزاید: "ضرابخانه سلطنتی  کانادا درخواست های بسیار زیادی  برای افزایش تولید شمش طلا برای ارسال به نیویورک  دریافت کرده است."

این هفته قیمت طلا برای معاملات آتی در ایالات متحده حدود 9 درصد افزایش یافت و به هر اونس 1620 دلار رسید که  ب بالاترین سطح طی هفت سال اخیر است. از سال 2000 ، تنها موارد معدودی از چنین افزایش قیمت ها وجود داشته است. به عنوان مثال ، بلافاصله پس از آنکه  بانک بزرگ آمریکایی Lehman Brothers در سپتامبر 2008 اعلام ورشکستگی کرد، قیمت طلا افزایش یافته بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала