سقوط بهای نفت در بازار امریکا تا حد عجیب و باورنکردنی

© AFP 2022 / Ali Al-Saadiافزایش قیمت نفت در جهان ادامه دارد
افزایش قیمت نفت در جهان ادامه دارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد قیمت نفت در بازار آمریکا تا آن حد پائین آمده که حتی درآمد حاصله برای تخلیه انبارها از نفت کافی نیست و برخی از تولید کنندگان مجبور هستند بخشی از مخارج این کار را از جیب خود بپردازند.

به گزارش اسپوتنیک، از جمله قیمت نفت مارک Wyoming Asphalt Sour که عمدتا برای تولید قیر جاده استفاده می شود به بشکه ای 19 سنت کاهش یافته است .

الیزابت مورفی ، تحلیلگر شرکت مشاوره ای  ESAI Energy  در این رابطه گفت: "در جاهایی که انبارها به سرعت پر می شوند ، قیمت ها می توانند حتی منفی شوند".

ادامه افزایش بهای نفت در شرایط تخفیف قرنطینه کرونایی در جهان  - اسپوتنیک ایران
حراج نفت ونزوئلا به قیمت باورنکردنی

به گزارش بلومبرگ، به دلیل رکود اقتصادی ، تقاضا برای فرآورده های نفتی رو به کاهش است. در نتیجه ، پالایشگاه ها حجم تولیدات خود را کاهش می دهند . در این رابطه فروشندگانی که قادر به صادرات نفت با  کشتی های نفتکش نیستند ، ناگزیر هستند بهای نفت خام خود را به شدت کاهش دهند.

در اوایل جمعه قیمت هر بشکه نفت خام برنت به 24.71 دلار کاهش یافت. قیمت نفت WTI به بشکه ای  21.64 دلار کاهش یافت.

قیمت نفت 9 مارس سقوط  کرد این رویداد پس از آن اتفاق افتاد که توافق اوپک  پلاس  درباره کاهش تولید نفت توسط کشورهای شرکت کننده در این توافق برهم خورد.

پس از آن ، عربستان سعودی قصد خود را برای افزایش تولید به 12 میلیون بشکه در روز و رساندن ذخایر خود به بازار را  اعلام کرد و  در نتیجه ، قیمت های نفت 30 درصد دیگر کاهش یافت.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала