3 میلیارد نفر مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند

© Depositphotos.com / Hasenonkelویروس کرونا تقریبا نیمی از ساکنان سیاره زمین را خانه‌نشین کرده است
ویروس کرونا تقریبا نیمی از ساکنان سیاره زمین را خانه‌نشین کرده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
ویروس کرونا تقریبا نیمی از ساکنان سیاره زمین را خانه‌نشین کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی «اسکای نیوز»، ویروس کرونا تقریبا نیمی از ساکنان سیاره زمین را خانه‌نشین کرد. دست‌کم 3 میلیارد نفر در 41 کشور جهان مجبور شدند در خانه بمانند و یک میلیارد و 500 میلیون نفر از آنها در قرنطینه سختی قرار دارند.

تا پایان ماه مارس مدارس در 35 کشور جهان تعطیل خواهند بود. بر اساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی، شیوع کروناویروس در 196 کشور جهان به ثبت رسیده است.

در حال حاضر، مطابق با آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز 474 204 نفر مورد ابتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده است. 21 353 نفر درگذشتند و 115 003 نفر بهبود یافتند.

نزدیک شدن یک سیارک بالقوه خطرناک به کره زمین  - اسپوتنیک ایران
نزدیک شدن یک سیاره بالقوه خطرناک دیگر به زمین

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала