آمار مرگ و میر آمریکا بر اثر کرونا از ۱۰۰۰ نفر فرا تر رفت

© REUTERS / Athit Perawongmethaآمار مرگ و میر آمریکا از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفت
آمار مرگ و میر آمریکا از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
بر اساس نتایج گزارش شده از سوی منابع درمانی ایالات متحده، این کشور در روز چهارشنبه مرگبارترین روز خود را از زمان شیوع ویروس کرونا تجربه کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با انتقادات فراوان از دولت آمریکا به دلیل عدم واکنش مناسب و سریع به شیوع ویروس "کووید-۱۹" در این کشور، تعداد قربانیان این ویروس در این کشور از ۱۰۰۰ نفر هم فراتر رفت.

دانشگاه جان هاپکینز در وبسایت خود اعلام کرد طی بیست‌ و چهار ساعت گذشته بیش از ۲۰۰ نفر جان خود را از دست دادند تا شمار کل فوتی‌ ها به ۱۰۵۰ نفر برسد.

اسپوتنیک: به خاطر عزیزانتان در خانه بمانید! - اسپوتنیک ایران
اسپوتنیک: به خاطر عزیزانتان در خانه بمانید!

تعداد کل مبتلایان در آمریکا، که مرگبارترین روز کرونایی خود را پشت سر گذاشت، به ۶۹۱۷۱ نفر افزایش پیدا کرده است.

دولت ایالات متحده که بسیار دیرتر از کشورهای دیگر به انجام آزمایش‌ های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا روی آورد، اکنون به دلیل تعداد زیاد افراد بیمار، با کمبود کیت‌ های تشخیصی مواجه شده است.

سازمان بهداشت جهانی نیز روز سه‌ شنبه با بیان اینکه ۸۵ درصد موارد ابتلا به کرونا در روز گذشته در آمریکا و اروپا بوده، گفت آمریکا در آینده نزدیک احتمالا به کانون سرایت این ویروس تبدیل شود.

از سوی دیگر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه از مون جائه این همتای خود در کره جنوبی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا درخواست کمک کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала