توقف پروازها به عسلویه از چهار فرودگاه ایران

© REUTERS / Regis Duvignau / توقف پروازها به عسلویه از چهار فرودگاه ایران
توقف پروازها به عسلویه از چهار فرودگاه ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران اعلام کرد پروازهای رفت و برگشت ساری، رشت، اصفهان و مشهد به عسلویه تا تاریخ 22 فروردین 99 متوقف شد.

به گزارش اسپوتنیک ، رضا جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره توقف برخی پروازها به فرودگاه عسلویه اظهار داشت: به استناد مکاتبات سازمان هواپیمایی کشوری با سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس که در تاریخ 4 فروردین ماه 99 انجام شد و طبق تصمیمات گرفته شده ستاد مرکزی مقابله با کرونا، در صنعت نفت درباره پروازها به عسلویه، مقرر شد پروازهای رفت و برگشت ساری، رشت، اصفهان و مشهد به عسلویه و بالعکس تا تاریخ 22 فروردین 99 متوقف شود. 

آبادان  - اسپوتنیک ایران
دو شهر بزرگ ایران از روز جمعه قرنطینه می‌شوند

وی ادامه داد: در این باره مکاتبات لازم با مدیران کل فرودگاه‌های استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، مازندران و گیلان انجام شد. 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: همچنین با شرکت‌های هواپیمایی که این پروازها را انجام می‌دهند مکاتبات انجام شد. 

به گزارش فارس، پس از شیوع بیماری کرونا و با درخواست ستاد مقابله با کرونا در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری، از مردم خواسته شد، به هیچ عنوان سفر نروند و در خانه بمانند. پیش از این، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشوری به فارس گفته بود، طبق برآورد ما با کاهش سفرهای هوایی، صنعت حمل و نقل هوایی کشور تا 15 فروردین 99 حدود 3 هزار میلیارد تومان خسارت خواهد دید. 

نوع جدید کرونا ویروس در اواخر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین گسترش پیدا کرد و  به دنبال آن مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید است. در ماه مارس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت چند  ماه شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما ویروس کرونا به کشورهای دیگر راه یافته است. در ایران از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری به مدت دو هفته در خانه بمانند تا همگان بتوانند این بیماری را ریشه کن کنند.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان منتقل شود. دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала