۱۵۰ میلیارد دلار بودجه بانک جهانی برای مبارزه با کروناویروس

© AFP 2023 / TIM SLOANبانک جهانی
بانک جهانی - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس بانک جهانی اطلاع داد که ۱۵۰ میلیارد دلار بودجه برای مقابله با کروناویروس اختصاص داده است.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری رویترز اطلاع داد که دیوید مالپاس، رییس بانک جهانی از اختصاص بسته منابع مالی به ارزش ۱۵۰ میلیارد دلار به منظور کمک به کشورهای در حال توسعه در مقابله با همه گیری ویروس کرونا خبر داده است. به گفته این مقام، منابع مربوطه طی ۱۵ ماه آینده در اختیار کشورهای مختلف قرار خواهد گرفت.

رئیس بانک جهانی در بیانیه خود خطاب به وزرای دارایی گروه ۲۰، از این کشورها خواست تا از دریافت طلب خود از کشورهای فقیری که در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند، به طور موقت چشم پوشی کنند. مالپاس خاطر نشان کرد: به این دسته از کشورها اکنون باید اجازه داده شود تا منابع مالی خود را روی حمایت از بخش درمانی خود متمرکز نمایند.

مالپاس با اعلام آمادگی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برای ارزیابی و تدوین مجدد یک نقشه راه بازپرداخت بدهی ها توسط کشورهای فقیر در دوران پسا کرونا تاکید نمود: از رهبران کشورهای گروه ۲۰ می خواهم تا به کشورهای فقیر برای بازپرداخت بدهی های خود فرصت بیشتری بدهند.

به گفته رییس بانک جهانی، این بانک اکنون در ۴۹ کشور پروژه هایی را برای مقابله با کرونا در نظر گرفته است که تصمیم گیری در خصوص تامین اعتبارات لازم برای اجرای دست کم ۱۶ پروژه تا آخر این هفته انجام خواهد شد. وی از کشورهای درگیر کرونا خواست تا از طریق مشورت با چین و سایر بازیگران کلیدی نسبت به از سرگیری سریع تر فعالیت های تولیدی خود و تامین مایحتاج پزشکی اقدام کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала