رابطه فشارخون بالا و احتمال ابتلا به کروناویروس

© Samira Esmaeiliرابطه فشارخون بالا و احتمال ابتلا به کروناویروس
رابطه فشارخون بالا و احتمال ابتلا به کروناویروس  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دانشمندان چینی دریافتند که بیشتر بیماران مبتلا به کروناویروس، فشار خون بالا دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مطالعه دانشمندان چینی ، 38 درصد از مبتلایان به کروناویروس از فشار خون بالا رنج می برند.

ایران قصد دارد کیت تست کرونا صادر کند - اسپوتنیک ایران
ایران قصد دارد کیت تست کرونا صادر کند

از سوی دیگر دانشمندان روسی تأکید کردند که فشارخون بالا، مانند سایر بیماریهای قلبی عروقی و همچینین ترس از کروناویروس می تواند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهند.

این پزشکان گزارش می دهند که داروهای فشار خون بالاکه فشار خون را تنظیم می کنند، می توانند موجب وخیم تر شدن بیماری شود. این فرضیه به این دلیل است که پاتوژن کرونا از طریق همان آنزیم به سلولها می چسبد ، که در طول درمان با این داروها کمیت آنها در سطح سلول ها افزایش می یابد.

محقق آزمایشگاه تجزیه و تحلیل شاخص های سلامت جمعیت و مراقبت های بهداشتی در انستیتوی فیزیک و فناوری مسکو توضیح داد که تاکنون این نظریه شواهد بالینی اثبات نشده پیدا نکرده است.

براساس آخرین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، تا به امروز بیش از 330 هزار نفر در حال حاضر در جهان به این ویروس آلوده شده اند، بیش از 14.5 هزار نفر جان باخته اند.  نوع جدید کرونا ویروس در پایان سال گذشته در شهر ووهان چین گسترش پیدا کرد، مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت دو ماه شیوع این ویروس در چین کاهش یافته است و به کشورهای دیگر راه یافته است. در ایران از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری به مدت دو هفته در خانه بمانند تا همگان بتوانند این بیماری را ریشه کن کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала