ترامپ در لغو تحریم ایران در زمینه شیوع کرونا لجاجت بخرج می‌دهد

© REUTERS / Jonathan Ernstدونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
دولت ترامپ حتی طرف‌های خارجی را برای انجام کمکهای بشردوستانه به ایران می‌ترساند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «بلومبرگ»، دولت ترامپ حتی طرف‌های خارجی را برای انجام کمکهای بشردوستانه به ایران می‌ترساند و ترامپ شخصا در لغو تحریم ایران در زمینه شیوع کرونا لجاجت بخرج می‌دهد.

به نوشته نشریه نامبرده، گسترش ویروس کرونا در ایران و افزایش تعداد تلفات بیماری فشارها بر دولت ترامپ برای کاهش تحریم‌ها علیه تهران را افزایش داده است، اما دولت ترامپ تاکنون حاضر به کاستن از محدودیت‌ها علیه ایران نشده است.

تاکنون بیش از 1650 نفر در ایران به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند و مقامات این کشور و برخی گروه‌های کمک‌رسان می‌گویند سیاست «فشار حداکثری» دولت آمریکا علیه ایران در حال تشدید وضعیت بیماری در این کشور شده است. آمریکا ادعا کرده که آماده کمک به ایران است، اما در عین حال شیوع ویروس کرونا را به گردن نحوه مدیریت دولت ایران انداخته است.

با وجود شیوع کرونا در ایران، دولت آمریکا به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران ادامه و در ماه جاری میلادی گروهی از شرکت‌های فعال در بخش پتروشیمی و چند دانشمند هسته‌ای این کشور را هدف تحریم‌های تازه خود قرار داده است.

سفیر ایران در روسیه: آسیب تحریم‌های آمریکا به مردم ایران غیرقابل انکار است - اسپوتنیک ایران
سفیر ایران در روسیه: آسیب تحریم‌های آمریکا به مردم ایران غیرقابل انکار است

سازمان‌های حقوق بشری نیز که تمایلی به مشاجره علنی با دولت آمریکا ندارند، به‌رغم تحریم‌ها تلاش می‌کنند تا اقلامی را به ایران برسانند. مایکل رایان، مدیر اجرایی برنامه اضطراری سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که ما می‌خواهیم از سیاسی شدن این رویدادها جلوگیری کنیم. هدف این سازمان فراهم کردن دسترسی ایران به بازارهای مورد نیاز است تا بتواند منابع خود را آزاد کند و اطمینان مالی لازم را به شرکت‌ها و دیگران بدهد.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار دولتی مبتلایان و جان باختگان ویروس کرونا در ایران را اعلام کرد و بر اساس آن تا به امروز 1685 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کووید-19 جان باخته اند که 129 نفر آنان در 24 ساعت گذشته بوده است.تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به 21638 نفر رسیده است.

سازمان بهداشت جهانی روز 11 ماه مارس شیوع ویروس کرونا را «همه‌گیر» نامید. شمار رسمی و ثبت شده مبتلایان به بیماری کووید-19 تا22 مارس در سراسر جهان به 335هزار و 865 نفر رسید. ویروس کرونا تا صبح 23 مارس باعث مرگ 14612 نفر شده است.شمار کلی مبتلایان کرونا در اروپا نیز از مرز 150 هزار نفر فراتر رفت.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود. دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала