کرونا به منطقه نوار غزه رسید

© AP Photo / Anmar Khalilکرونا به منطقه نوار غزه رسید
کرونا به منطقه نوار غزه رسید - اسپوتنیک ایران
Telegram
کرونا ویروس به منطقه تحت محاصره نوار غزه رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت خبری عرب 48، یوسف ابوالریش، قائم مقام وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه از ورود ویروس کرونا به این منطقه و ابتلای دو نفر خبر داد.

وی اعلام کرد: " این دو نفر از سفر پاکستان در پنجشنبه گذشته بازگشته‌اند، در رفح در قرنطینه هستند و وارد نوار غزه نشده‌اند.

وی در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد، در داخل نوار غزه هنوز ابتلای فردی به این ویروس به جز دو نفر ذکر شده که از پاکستان بازگشته‌اند، ثبت نشده است."

وی در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد، در داخل نوار غزه هنوز ابتلای فردی به این ویروس به جز دو نفر ذکر شده که از پاکستان بازگشته‌اند، ثبت نشده است.

ابوالریش در ادامه بر رعایت دستورات مقامات غزه وابسته به حماس پیرامون بستن سالن‌ها، رستورانها، قهوه‌خانه‌ها و عدم برگزاری نماز جمعه و برپایی بازارهای هفتگی تأکید کرد.

خاطرنشان می شود که نوار غزه دارای تراکم جمعیتی بالایی بوده و با مساحت 360 کیلومتر مربع نزدیک به 2 میلیون نفر را در خود جای داده است. این موضوعی است که ابتلا به کرونا‌ویروس را افزایش می‌دهد.

اسرائیل هم اعلام کرده، گذرگاه‌های کرانه باختری و نوار غزه از صبح یکشنبه تا اطلاع ثانوی برای جلوگیری از  شیوع کرونا بسته هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала