رایزنی‌ با ترکیه و اروپا برای تسهیل رفت و آمد کامیونداران

© Sputnik / Viktor Tolochko /  مراجعه به بانک تصاویر رایزنی‌ با ترکیه و اروپا برای تسهیل رفت و آمد کامیونداران
رایزنی‌ با ترکیه و اروپا برای تسهیل رفت و آمد کامیونداران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سید عباس موسوی در مورد توقف تریلرهای ایرانی در مرزهای رومانی، بلغارستان و ترکیه اظهار داشت: پس از اطلاع، گفتگو برای حل رفت و آنها صورت گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص انتشار ویدیوی توقف کامیون‌های ایرانی در مرزهای رومانی، بلغارستان و ترکیه اظهار داشت: پیرو شیوع کرونا در جهان، اکنون اروپا به یکی از کانون‌های اصلی درگیری با این بیماری تبدیل شده و مقررات سختگیرانه‌ای در مرزهای کشورهای اروپایی برقرار شده است که شامل اتباع اروپایی هم می‌شود. با توجه به این شرایط، سفارتخانه‌های ما در اروپا و نیز تمامی کشورهای منطقه و همسایگان، از یک ماه گذشته فعال و در آماده باش هستند و حتی کارشناسانی را به صورت ۲۴ ساعته با شماره تلفن‌های مشخص اعلام کرده‌اند تا موارد را پیگیری کنند.

عدم دعوت از ایران در نشست مقابله با کرونای بانک جهانی  - اسپوتنیک ایران
عدم دعوت از ایران در نشست مقابله با کرونای بانک جهانی

موسوی افزود: مشخصا درباره این کامیون‌ها نیز به محض اطلاع از مکان دقیق آنها، رایزنی‌ها هم در ستاد وزارت امور خارجه و هم سفارتخانه‌ها تا بامداد امروز ادامه داشته و با مقامات گمرکی رومانی، بلغارستان و ترکیه برای تسهیل عبور و مرور آنها رایزنی شده است. اضافه می‌شود در حال حاضر صف‌های چند کیلومتری کامیون های متعلق به کشورهای مختلف در مبادی مرزی این کشورها تشکیل شده است.

وی خاطر نشان کرد: وزیر امور خارجه هم در تماس‌های تلفنی خود از جمله با وزیر امور خارجه بلغارستان در روز اول فروردین به صورت مشخص در این زمینه گفتگو کرد.

لازم به ذکر است پیش از این نیز در پی شیوع کرونا مشکلاتی برای کامیونداران ایرانی در مرز گرجستان پیش آمده بود که سفیر ایران در دیدار با مدیرکل وزارت خارجه گرجستان درخواست کرد تا کامیون‌های ایرانی متوقف شده در مرز گرجستان - آذربایجان، وارد این کشور شده و کالای خود را تخلیه کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала