شایع ترین نوع ابتلا به ویروس کرونا

© AP Photo / Mark Schiefelbeinشایع ترین نوع ابتلا به ویروس کرونا
شایع ترین نوع ابتلا به ویروس کرونا
 - اسپوتنیک ایران
Telegram
بر اساس داده‌های جمع آوری شده در چین، اکثریت مبتلایان به ویروس کرونا تنها علائم خفیف این بیماری را تجربه می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی‌ان‌ان، داده‌های جمع آوری شده در هنگام شیوع عفونت ویروس کرونا در چین حاکی از آن است که اکثریت قریب به اتفاق بیماران تنها علائم خفیف بیماری را تجربه می‌کنند.

علت پایین بودن میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در آلمان - اسپوتنیک ایران
علت پایین بودن میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در آلمان

براساس گزارشی که توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های چین منتشر شده است، بیش از 80 درصد از بیماران مبتلا به بیماری ویروس کرونا دچار نوعی خفیف کووید 19 شده‌اند. 14 درصد بیماری شدید را تجربه کرده و برای پنج درصد بیماری در سطح حاد ارزیابی شده است.

در ازای هر 100 زن مبتلا به ویروس کرونا، 106 مرد نیز مبتلا شده‌اند. این در حالی است که 2.8 درصد از مردان بیمار جان خود را از دست داده‌اند؛ میزان مرگ و میر در زنان اندکی پایین‌تر و 1.7 درصد بوده است. این بیماری به ویژه برای افراد مسن خطرناک است. تنها 0.2٪ از بیماران زیر 49 سال فوت کردند، در حالی که در بین بیماران بالای 80 سال، مرگ و میر 14.8 درصد بوده است.

طبق مطالعه دیگری که در مجله پزشکی Pediatrics منتشر شده است، کودکان بهترین ناقلان ویروس کرونا هستند زیرا که در بیش از 90 درصد موارد علائم بیماری را نشان نمی‌دهند.

براساس آخرین داده‌ها، در جهان بیش از 278 هزار نفر به ویروس کرونا آلوده‌اند. بیش از 11 هزار نفر جان باخته و 89 هزار نفر نیز درمان شده‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала