سفرهای نوروزی در ایران ممنوع شده است؟

© Photo / Soheil Gargari سفرهای نوروزی در ایران ممنوع شده است؟
سفرهای نوروزی در ایران ممنوع شده است؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
جشن نوروز هر سال 21 ماه مارس برگزار می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی « العربیه»، ایران در آستانه جشن «نوروز»، سفرهای نوروزی را به مدت از 2 تا 3 هفته ممنوع کرد.

این ممنوعیت در رابطه با شیوع ویروس کرونا وضع شده است. زیرا در روزهای نوروزی، خویشاوندان به دیدار یکدیگر می‌روند و خیلی ها به زیارت اماکن زیارتی مثلا مشهد می روند.

روز 20 ماه مارس، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که تجمع زیاده از حد مردم در هرکجا، از جمله در ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه باعث تشدید وضعیت اپیدمی خواهد شد.

رئیس جمهور ایران خواستار اجتناب از سفر و جابجایی در ایام نوروز شد - اسپوتنیک ایران
رئیس جمهور ایران خواستار اجتناب از سفر و جابجایی در ایام نوروز شد

شبکه تلویزیونی نامبرده گزارش داد که ایران، پس از چین در جای دوم فوتی ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارد. در ایران بر اثر ابتلا به ویروس «کووید-19»، 1556 درگذشتند و تعداد کل مبتلایان به این ویروس به 20 هزار نفر افزایش یافته است.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала