آمریکا در رابطه با مبتلایان کرونایی از ایران جلو زد

© AFP 2022 / Robyn Beckآمریکا
آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
شمار کل مبتلایان به کروناویروس در آمریکا از 22 هزار نفر بیشتر شده است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به محاسبات دانشگاه جانز هاپکینز، شمار کل مبتلایان به کروناویروس در آمریکا از 22 هزار نفر بیشتر شده است.

بر اساس این محاسبات، حدود 278 نفر جان خود را از دست داده‌اند. تا کنون 22177 نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند. بدین ترتیب آمریکا در رابطه با موارد به ثبت رسیده مبتلایان به ویروس «کووید-19» از آلمان و ایران جلو زده و در جای چهارم، پس از چین،ایتالیا و اسپانیا قرار گرفته است. روز 20 ماه مارس 15 هزار مورد در آمریکا به ثبت رسید.

مقامات آمریکا اعلام کردند که تعداد مبتلایان به این ویروس در آمریکا بیشتر خواهد بود، زیرا انجام تست برای تعداد بیشتری از شهروندان ممکن خواهد شد.

آرامستان قم ادعای «واشنگتن‌ پست» را تکذیب کرد - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
آرامستان قم ادعای «واشنگتن‌ پست» را تکذیب کرد

براساس آخرین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، تعداد کل مبتلایان در جهان به 234،073 نفر رسیده است. بیشتر موارد در اروپا است (در کل 104 هزار نفر) . در مجموع 9،840 نفر نیز فوت کرده اند.

اما آمار دیگری نیز وجود دارد. طبق محاسبات دانشگاه آمریکایی جان هاپکینز، در کل ، تاکنون 272 هزار و 362 مورد ابتلا به کروناویروس در جهان ثبت شده است. تقریبا 88 هزار بهبود یافته و 11 310 نفر جان باخته اند

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала