قربانی گرفتن الکل تقلبی در ایران به موازات شیوع کرونا ادامه دارد

© Depositphotos / Andranik2017قربانی گرفتن الکل تقلبی در ایران به موازات شیوع کرونا ادامه دارد
قربانی گرفتن الکل تقلبی در ایران به موازات شیوع کرونا ادامه دارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
66 نفر بر اثر استفاده از الکل تقلبی در استان فارس جان خود را از دست دادند.

به گزارش اسپوتنیک، مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: از اوایل اسفند ۹۸ که تقریبا نخستین روزهای شیوع کرونا در فارس بود تا آخر این ماه ۴۳۹ نفر بر اساس مصرف الکل تقلبی یا صنعتی دچار مسمومیت شدند که ۶۶ نفر از آنان فوت کردند.

محمدجواد مرادیان،  افزود: از ۴۳۹ نفر ۳۷۳ نفر در بیمارستان بستری شدند که تعداد زیادی از آنان از بیمارستان مرخص شدند.

 مشروبات الکلی - اسپوتنیک ایران
افزایش فوتی ها بر اثر مصرف الکل در خوزستان

 

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس در ادامه گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در استان فارس ۲۰ تا ۳۰ درصد تماس تلفنی مردم با اورژانس فارس افزایش پیدا کرده است.

مرادیان افزود: همچنین بخش مشاوره تلفنی، افزایش تماس های مردمی را داشته است که اغلب درباره  بیماری کرونا مشاوره لازم را اخذ می‌کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر ماموریت ها و فوریت های پزشکی که در حال انجام است انتقال بیماران قطعی مبتلا به کرونا به دلیل پیشگیری از گسترش این بیماری تنها توسط اورژانس استان انجام می‌شود.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس گفت: ۲ دستگاه آمبولانس مخصوص انتقال بیماران کرونا در شیراز پیش بینی شده است، در شهرستان‌ها نیز حداقل یک آمبولانس به این امر اختصاص داده شده است.

مرادیان افزود: علاوه بر این آمبولانس ها،  مابقی آمبولانس‌ها نیز از آمادگی حداقلی برای انتقال بیماران مشکوک به بیمارستان برخوردار هستند.

 

علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را 18 هزار و 407 نفر و شمار جانباختگان ناشی از این ویروس را هزار و 284 نفر اعلام کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала