عفو 10 هزار زندانی به مناسبت عید نوروز و مبعث پیامبر اسلام

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / عفو 10 هزار زندانی به مناسبت عید نوروز و مبعث پیامبر اسلام
عفو 10 هزار زندانی به مناسبت عید نوروز و مبعث پیامبر اسلام - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی قوه قضاییه ایران از موافقت آیت الله خامنه ای برای عفو 10 هزار زندانی به مناسبت عید نوروز و مبعث پیامبر اسلام در این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدا و سیما، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران با اشاره به اینکه جمع زیادی از محکومان امنیتی مورد عفو آیت الله خامنه ای، رهبر ایران قرار گرفتند گفت: برآورد اولیه ما این است که حدود ۱۰ هزار نفر از زندانیان، مشمول این عفو خواهند شد و در بین زندانیان امنیتی هم پیش بینی می‌شود بیش از یک دوم از این زندانیان امنیتی، مشمول عفو مقام معظم رهبری قرار گیرند و از زندان آزاد شوند.

آزادی ۸۵ هزار زندانی از زندان های ایران به خاطر کروناویروس
 - اسپوتنیک ایران
آزادی ۸۵ هزار زندانی از زندان های ایران به خاطر کروناویروس

سخنگوی قوه قضاییه ایران درباره عفو و تخفیف مجازات اخیر تعدادی از محکومان به مناسبت فرا رسیدن اعیاد رجبیه، عید باستانی نوروز و به ویژه مبعث پیامبر اسلام افزود: این عفو ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و توام با کارشناسی‌های ملموس، عینی و حقوقی بر مبنای یافته‌های رئیس قوه قضاییه در بازدید از زندان‌ها و نظر کارشناسان مختلف است.

وی ادامه داد: همه کسانی که در این عفو، مشمول عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته اند از زندان آزاد می‌شوند، اما در عفو‌های قبلی در برخی موارد، تقلیل مجازات بود و فرد در زندان می‌ماند.

اسماعیلی با بیان اینکه ویژگی دیگر این عفو این است که طیف‌های گسترده‌ای از جرایم مختلف را در بر می‌گیرد، اضافه کرد: البته محکومان خطرناک، زندانیانی که آزادی آن‌ها امنیت شهروندان را به مخاطره می‌اندازد و مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار و کسانی که قبلا مورد عنایت قرار گرفتند، اما متنبه نشدند و دوباره مرتکب جرم شدند از این عفو، بهره‌مند نخواهند شد.

سخنگوی قوه قضاییه ایران گفت: امیدواریم همه مشمولان این عنایت نظام، قدردان لطف و عنایت رهبر معظم انقلاب باشند و در آینده در زندگی شان، قوانین و مقررات را به نحو شایسته‌ای مراعات کنند.

اسماعیلی افزود: جمع قابل توجهی از کسانی که در مرخصی هستند از این عفو برخوردار می‌شوند و محکومیت آن‌ها پایان می‌یابد و نیازی به بازگشت دوباره آن‌ها به زندان نخواهد بود و در نتیجه محکومیت این افراد، تمام شده تلقی می‌شود و به زندان باز نخواهند گشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала