سفیر بریتانیا: تلاش ماهرانه ایران برای مقابله با کرونا ویروس

© Photo / IRNAسفیر بریتانیا: تلاش ماهرانه ایران برای مقابله با کرونا ویروس
سفیر بریتانیا: تلاش ماهرانه ایران برای مقابله با کرونا ویروس - اسپوتنیک ایران
اشتراک
پیام ویدئویی سفیر بریتانیا: پزشکان، پرستاران و کادر بهداشت و درمان ایران ماهرانه در تلاش برای مقابله با کرونا ویروس هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، رابرت مک ایر سفیر بریتانیا در تهران، دوشنبه شب در پیامی ویدیویی پیشاپیش فرارسیدن سال نو را تبریک گفت.

ماکرون: ما در جنگ هستیم، جنگ بهداشتی - اسپوتنیک ایران
ماکرون: ما در جنگ هستیم، جنگ بهداشتی

وی در این پیام افزود: با توجه به فرارسیدن پایان سال شمسی و امید داشتن به سال جدید، بی توجهی به دشوارهایی که ایران با آن مواجه است، امکان پذیر نیست. 

سفیر بریتانیا افزود: در جایی که کار ما درباره امنیت در منطقه، پایبندی به برجام و ارتباط تجاری ایران با بریتانیا ادامه دارد، همچنان همه جهان تحت فشار شدید ویروس "کووید-۱۹" هستند.

مک ایر با بیان اینکه ایران یکی از کشورهایی است که مرکز گسترش این بیماری است، خاطرنشان کرد: همین طور که شمار مبتلایان افزایش می یابد، مردم بسیار نگران هستند. تعداد افراد مبتلایی که دوستان و آشنایان من می‌ شناسند نیز رو به افزایش است.

مک ایر همچنین عنوان کرد: پزشکان، پرستاران و دست اندرکاران بهداشت و درمان ایران، همگی ماهرانه در تلاش هستند. 
سفیر بریتانیا گفت: ایران نیز ممکن است در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی مانند بعضی کشورهای دیگر دچار کمبود باشد، به همین دلیل بریتانیا، فرانسه و آلمان بسته کمکی شامل تجهیزات پزشکی و مبلغی تا سقف پنج میلیون یورو را به ایران فرستادند.
رابرت مک ایر خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت نوروز در بین ایرانیان، تاثیری که شیوع این ویروس بر تدارک جشن سال نو گذاشته، بسیار ناراحت کننده است.  

وی افزود: نوروز زمان برگزاری جشن و برپایی آداب و رسوم و شادی است و امسال متاسفانه به دلیل خانه ماندن متفاوت خواهد بود؛ با این حال مطمئنم ایرانیان در این شرایط از یکدیگر حمایت می‌کنند تا با آن مقابله شود.

راب مک ایر در پایان عنوان کرد: در حالی که به پایان سال ۱۳۹۸ نزدیک می‌ شویم، برای همه سالی خوب همراه با صلح، شادی و آرامش آرزو دارم.

لازم به ذکر است سه کشور اروپایی اخیرا محموله‌ هایی برای کمک به ایران به منظور مقابله با کرونا ارسال کردند که شامل تجهیزات برای تست‌ های آزمایشگاهی و دیگر تجهیزات شامل لباس‌ های محافظ و‌ دستکش بود. سه کشور در بیانیه‌ ای که قبل از ارسال این کمک‌ ها منتشر کردند متعهد شدند که حدود پنج میلیون یورو از طریق سازمان جهانی بهداشت و آژانس‌های تخصصی سازمان ملل برای مقابله با شیوع این ویروس در اختیار ایران قرار دهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала