بهبودی تقریبا 84 درصد مبتلایان به کرونا در چین

© Photo / Public domain / CDC/ Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAM ویروس کرونا
 ویروس کرونا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
تعداد مبتلایان به کروناویروس در چین با گذشت هر روز کاهش می‌یابد.

به گزارش اسپوتنیک، براساس داده‌های کمیته دولتی امور بهداشت و بهداری چین، تعداد مبتلایان به ویروس « کووید-19» با گذشت هر روز کمتر می‌شود و در حال حاضر 9898 بیمار در بیمارستان ها بستری هستند. در این میان، 84 درصد بیماران بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند.

مطابق با آخرین اطلاعات، تعداد مبتلایان به کروناویروس در چین به 80860 نفر رسید که 67749 نفر از آنها بهبود یافتند. رویهمرفته از زمان شیوع این ویروس در چین، به غیر از شهر «هوبی»، 13062 نفر به این ویروس مبتلا شدند که 114 نفر از آنها جان خود را از دست دادند. در «هوبی»، 67798 هزار نفر مبتلا شدند که 3099 نفر از آنها درگذشتند.

مقامات چین: دسترسی افغانستان به دارایی های خارجی خود را احیا کنید - اسپوتنیک ایران
پکن ورود کرونا به چین از امریکا را تأئید نمی کند

11 ماه مارس «همه‌گیر» شدن ویروس کرونا در جهان اعلام شد و کمیته دولتی در امور بهداشت و بهداری چین، روز 12مارس اعلام کرد که اوج اپیدمی کرونا در کشور سپری شده است.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала