آزمایش واکسن کروناویروس امروز آغاز می‌ شود

© Sputnik / Ilya Naymushin /  مراجعه به بانک تصاویر واکسن کرونا ویروس
واکسن کرونا ویروس - اسپوتنیک ایران
Telegram
به گفته مقامات دولتی آمریکا، آزمایش بالینی یک واکسن کروناویروس روز 16 ماه مارس آغاز می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری «آسوشیدپرس» اولین آزمایش واکسن ویروس کرونا قرار است امروز بر روی انسان در شهر سیاتل آمریکا انجام شود.

موسسه ملی سلامت آمریکا بودجه این آزمایش را تامین کرده که در مرکز تحقیقات بهداشت «Kaiser Permmanent Washington» واقع در شهر سیاتل انجام می‌شود. مقامات بهداشت عمومی آمریکا می‌گویند که یک سال تا 18 ماه طول می‌کشد که یک واکسن به طور کامل قانونی و معتبر شود.

آزمایش‌ها روی 45 داوطلب جوان و سالم با دوزهای مختلف انجام خواهد شد. این واکسن توسط شرکت داروسازی «مدرنا (Moderna)» و «مؤسسه ملی سلامت (NIH) » توسعه داده شده است. البته هیچ جای نگرانی نیست که افراد شرکت‌کننده در آزمایش دچار بیماری «کووید-19» شوند.

تایید سیستم جدید تشخیص سریع کرونا‌ویروس در چین - اسپوتنیک ایران
تایید سیستم جدید تشخیص سریع کرونا‌ویروس در چین

هدف از این آزمایش صرفا بررسی این موضوع است که واکسن عوارض جانبی نگران‌کننده‌ای را به همراه نداشته باشد تا پس از آن مراحل بعدی برای آزمایش‌های بزرگتر انجام شود. این اولین مرحله آزمایش واکسن خواهد بود و محققان بدنبال آن هستند که ببینند آیا می توان سیستم ایمنی مناسب در اثر آن ایجاد کرد یا خیر.

سیر صعودی آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان ادامه دارد و بر اساس آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی بیش از 144 هزار و 30 مورد ابتلا به ویروس کرونا در 136 کشور جهان شناسایی شده است. بنا بر اعلام سازمان بهداشت جهانی، پس از چین، ایتالیا با 1266 فوتی و 17660 مبتلا در جایگاه دوم ابتلا به ویروس کرونا در جهان قرار گرفته است.

ایران با 13938 مبتلا و 724 فوتی، پس از ایتالیا قرار دارد. اما کره جنوبی که تاکنون پس از چین از نظر میزان تعداد مبتلایان و جانباختگان ویروس کرونا قرار داشت، بر اساس تازه‌ترین آمار سازمان بهداشت جهانی، با حدود 8 هزار مبتلا و 72 قربانی، پس از ایران و در رتبه چهارم قرار گرفته است.

بر اساس جدول سازمان بهداشت جهانی، اسپانیا با 4231 مورد ابتلا و 121 فوتی،آلمان، 3 هزار و 758 مبتلا و 80 مورد فوتی و پس از آن، فرانسه 3661 مبتلا و 79 جانباخته داشته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала