موج طلاق زوج‌های چینی پس از اتمام قرنطینه +عکس

© REUTERS / WANA/Nazanin Tabatabaeeنماینده مجلس خواستار قرنطینه تهران شد
نماینده مجلس خواستار قرنطینه تهران شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
همزمان با کاهش سرعت شیوع کروناویروس در چین، این کشور با موجی از طلاق زوجین پس از قرنطینه مواجه شده است.

به گزارش اسپوتنیک، با اتمام قرنطینه در بسیاری از بخش‌های چین آمار درخواست‌ طلاق توسط زوج‌های چینی با افزایش قابل توجهی همراه بوده است. درخواست‌های طلاق در برخی استان‌های چین به اندازه‌ای افزایش داشته که زمان قرارهای ملاقات وزارت امور شهروندی این کشور با مدیران کل استان‌ها جهت رسیدگی به این امور تا چندین هفته آینده پر بوده و درخواست‌های جدید تا تاریخ هجدهم مارس به دلیل فشردگی حجم درخواست‌ها پذیرش نخواهد شد.

View this post on Instagram

A post shared by رویداد یزد (@rouydad_yazd) on

کاربران بسیاری افزایش درخواست‌ طلاق را قرنطینه شدن خانواده‌ها در خانه می‌دانند و این اتفاق را فاجعه‌ای دیگر پس از کرونا برای کشور چین می‌دانند. برخی از کاربران موج بعدی طلاق را در میان ایرانیان می‌دانند و تحت قرنطینه بودن را دلیل اصلی این اتفاق عنوان می‌کنند. اما گروه دیگری از کاربران امیدوارند فرصت در خانه ماندن برای خانواده‌های ایرانی محبت و موهبت‌های گذشته را زنده کند.

View this post on Instagram

_ به گزارش ایسنا، اکنون با کاهش سرعت شیوع کروناویروس در چین و احتمال توقف کامل آن تا ماه آینده، این کشور با موجی از طلاق زوج‌ها پس از قرنطینه مواجه شده است. با اتمام قرنطینه در بسیاری از بخش‌های چین آمار درخواست‌های طلاقی که زوج‌های چینی ارائه داده‌اند، افزایش قابل توجهی یافته است. درخواست‌های طلاق در استان‌های مختلف چین به اندازه‌ای افزایش داشته که زمان قرارهای ملاقات وزارت امور شهروندی این کشور با مدیران کل استان‌ها جهت رسیدگی به این امور تا چندین هفته آینده پر بوده و درخواست‌های جدید تا تاریخ هجدهم مارس به دلیل فشردگی حجم درخواست‌ها پذیرش نخواهد شد. گفته می‌شود افزایش این درخواست‌ها به دلیل زندانی شدن اجباری زوج‌ها برای روزهای متمادی در خانه‌هایشان تحت قرنطینه بوده است. مدیران استانی چین می‌گویند پس از اتمام قرنطینه و آغاز مجدد به کار از هفته گذشته با حضور موجی از زوج‌های چینی مواجه شده‌اند که برای درخواست طلاق به دفاتر آن‌ها مراجعه کرده‌اند. بنا بر گزارش شبکه خبری ام‌بی‌اس نیوز، وزارت امور شهروندی چین اعلام کرده جهت کاهش ازدحام جمعیت در دفاتر مدیران استانی، از این پس زوج‌هایی که قصد دارند درخواست طلاق دهند باید از قبل در سامانه‌ این وزارتخانه ثبت‌نام کرده و تاریخ و زمان مراجعه خود را به صورت آنلاین دریافت کنند

A post shared by Rouydad24 (@rouydad24.ir) on

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала