مراحل گذار بیماری پس از ابتلا به ویروس کرونا

© Photo / Public domain / CDC/ Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAM ویروس کرونا
 ویروس کرونا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
بیماری «کووید-19» که به دلیل نوع جدید کروناویروس بروز می‌کند در 4 مرحله طی می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر چوچالین، متخصص ریه از روسیه اعلام نمود که اولین مرحله ابتلا به بیماری «کووید-19» از 7 تا 9 روز طول خواهد کشید و آن را «هفت روز ویروسی» می نامند. این مرحله شبیه سرماخوردگی معمولی است. وضعیت این بیماری  بطور ریشه‌ای از نهمین روز تا 14-مین روز رشد عفونت بروز می‌کند که در این دوره سلول‌های اپیتلیال بدن آسیب می بینند.

به گفته متخصص روسیه، همانا در این دوره زمانی است که ویروس ذات‌الریه گسترش می‌یابد.اگر بیماری در این دوره زمانی کنترل نشود، بیمار با وضعیت دشواری روبرو خواهد شد و بدون دستگاه نمی تواند تنفس کند. اگر نتوان بیماری را در مرحله سوم کنترل کرد، مرحله چهارم مرحله ای است که به علت ضعف شدید سیستم ایمنی نتیجه مهلک خواهد بود.

محدودیت پروازی روسیه با کشورهای اروپایی - اسپوتنیک ایران
محدودیت پروازی روسیه با کشورهای اروپایی

مطابق با آخرین آمار بیش از 153 هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند که تعداد فوتی ها بیش از 5700 نفر و تعداد بهبودیافتگان 72500 نفر اعلام شده است. تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه تا 59 نفر افزایش یافته است که همه آنها طی دو هفته گذشته به ایتالیا، فرانسه، اتریش، آلمان، اسپانیا، لهستان و سوئیس سفر کرده بودند.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала