آیا پوتین تست کرونا داده است؟

© Sputnik / Evgeny Biyatov /  مراجعه به بانک تصاویر آیا پوتین تست کرونا داده است؟
آیا پوتین تست کرونا داده است؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
دیمتری پسکوف، سخنگوی کرملین به سوالی در اینباره که آیا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تست ویروس کرونا داده است، پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک، پسکوف گفت: "اطلاعات درباره وضع سلامتی رئیس جمهور در دسترس عموم قرار نمی گیرد اما وی در حال کار و فعالیت تمام و کمال است." به گفته پسکوف، پوتین در جریان بازدید از دوما، مجلس نمایندگان پارلمان روسیه، با یکی از نمایندگان  مجلس روسیه به نام کاتاسونف، که پس از بازدید از فرانسه در قرنطینه بود تماس نگرفت.

یادآور می شود در اوایل ماه مارس نیز  پسکوف گفته  بود که پوتین تمام اقدامات و تدابیر لازم برای محافظت از پوتین در برابر ویروس کرونا انجام می شود و در این رابطه همه کارهای ضروری صورت می گیرد.

 شهر مسکو - اسپوتنیک ایران
افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه

نوع جدید کرونا ویروس

در پایان سال گذشته، مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن یک ویروس جدید است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است.

براساس آخرین آمار در مجموع،۱۲۵ هزار نفر در بیش از ۱۱۰ کشور جهان  به این بیماری مبتلا شده، ۴۶۲۵ نفر فوت کرده و بیش از ۶۸ هزار بیمار بهبود یافته اند.

در روسیه ۳۴ مورد ابتلا کرونا ویروس شناسایی شده است.

 اقدامات احتیاطی در روسیه

در روسیه اقدامات بیشتری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور صورت گرفته است. از جمله پروازها به ایتالیا، فرانسه، آلمان و اسپانیا محدود شده چون در این کشورها سخت ترین وضعیت در بین کشورهای اروپایی از نظر شیوع ویروس کرونا مشاهده می شود.

مقامات روسیه همچنین ممنوعیت موقت صدور ویزا برای شهروندان ایتالیایی به استثنای موارد تجاری، بشردوستانه، شغلی و رسمی را اعلام کرده اند.

علاوه بر این، دولت روسیه عبور ایتالیایی هایی را که به منظور آموزش، اشتغال و همچنین برای اهداف خصوصی، توریستی و ترانزیتی وارد روسیه می شوند از مرز خود متوقف می سازد.

این محدودیت ها همچنین در مورد آن دسته از اتباع خارجی که از ایتالیا وارد می شوند، به استثنای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، خدمه هواپیما ها، اعضای هیئت های رسمی و افرادی که دارای اجازه اقامت در روسیه هستند اعمال خواهد شد.

علاوه بر این، مقامات روسیه توصیه کرده اند که برگزاری برنامه ها مراسم ورزشی و تفریحی کاهش یابد. به مقامات رسمی فدرال توصیه می شود سفرهای کاری خود را به استثنای موارد فوری و یا برای اجرای دستورات نخست وزیر یا رئیس جمهور روسیه لغو کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала