طرح مجلس ایران برای تعویق تعطیلات نوروز 99

© Sputnik / SHAطرح مجلس ایران برای تعویق تعطیلات نوروز 99
طرح مجلس ایران برای تعویق تعطیلات نوروز 99 - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایران از تهیه طرحی برای به تعویق انداختن تعطیلات نوروزی سال 99 به ایام پس از رفع خطر ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، محمدرضا رضایی‌کوچی، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل ایران از تهیه طرحی در مجلس این کشور برای جایگزینی تعطیلات نوروزی به پس از رفع خطر ویروس کرونا خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه اخیراً کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور در خصوص تخصیص سهمیه بنزین نوروزی تصمیماتی اتخاذ کرده و مصوبه‌ای در این خصوص داشت بر این اساس مقرر شده بود به ازای هر کارت سوخت 120 لیتر بنزین اختصاص یابد.

اقدامات دولت ایران برای مقابله با کرونا و پیامد های آن  - اسپوتنیک ایران
روحانی : حذف تعطیلات نوروزی عملی و شدنی نیست

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی کشور و شیوع ویروس کرونا بین مردم، جامعه عملاً امکان استفاده از این سهمیه را ندارد چرا که به طور کلی سفر و عبور و مرور بین‌شهری ممنوع شده و حتی ما توصیه می‌کنیم مردم در این ایام تا حد امکان از سفر پرهیز کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایران ادامه داد: بنابر توضیحات مذکور در کمیسیون تلفیق ما موضوع استفاده از سهمیه بنزین و شارژ کارت‌های سوخت را در زمان دیگری پس از ایام نوروز مطرح کردیم که اعضای کمیسیون به صورت شفاهی و کلی با آن موافقت کردند و بنابر این مقرر شد تصمیمات اساسی در خصوص زمان شارژ کارت‌ها اتخاذ شود.

وی بر همین اساس اضافه کرد: همچنین با توجه به اینکه مردم امکان استفاده از تعطیلات نوروزی را در فروردین ماه ندارند و برای حفظ سلامتی‌شان ناچار در ماندن خانه‌هایشان هستند، بنابر این ما پیشنهاد موکول کردن تعطیلات دو هفته‌ای نوروز را به زمان دیگر مطرح کردیم.

رضایی‌کوچی در ادامه یادآور شد: با توجه به اینکه برخی اعضای هیأت رئیسه و کارشناسان در بیرون از مجلس از پیشنهادمان استقبال کرده‌اند بر این اساس درصدد عملیاتی شدن طرح مذکور هستیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала