سفر به قشم در نوروز سال نو ممنوع است

© Photo / Mohammad Tajeranسفر به قشم در نوروز سال نو ممنوع است
سفر به قشم در نوروز سال نو ممنوع است - اسپوتنیک ایران
Telegram
قشم یکی از برترین جزیره‌های ایران است که همیشه مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی بوده و اغلب گردشگران در تعطیلات نوروز به این جزیره زیبا سفر می‌ کنند اما تمامی سفرهای نوروزی به جزیره قشم ممنوع اعلام‌ شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، به علت شیوع بیماری ویروسی کرونا سفر به جزیره قشم ممنونع اعلام شده است.

استاندار استان هرمزگان اعلام کرد، به‌ منظور جلوگیری از شیوع بیش‌ از حد بیماری و بنا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی این استان در نوروز سال ۹۹ اجازه ورود به هیچ مسافر نوروزی داده نخواهد شد و هیچ‌ گونه خدماتی به آن‌ها ارائه نمی‌ شود.

ازاین‌رو تمامی تورهای نوروزی جزیره قشم لغو شده و هیچ‌یک از علاقه‌مندان اجازه ورود به این جزیره را ندارند، البته در نظر داشته باشید که ممنوعیت سفرهای نوروزی تنها به قشم ختم نمی‌شود و بسیاری از استان‌های دیگر کشور نیز اعلام کرده‌اند که پذیرش مسافران نوروزی با وجود شرایط کنونی برایشان امکان‌پذیر نیست.

این تصمیمات در راستای حفظ سلامت مسافران و مردم در سراسر کشور گرفته‌ شده است.

علاقه‌مندان به سفر و گردشگری باید بدانند که هرمزگان تنها استانی نیست که سفرهای نوروزی را تحریم کرده و اجازه ورود گردشگران نوروزی را نمی‌دهد، بسیاری از سایر استان‌های موجود در کشور ایران به‌منظور جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری هولناک کرونا اقدام مشابهی داشته‌ اند و از پذیرش مسافران نوروزی خودداری می‌ کنند،

برخی از مهم‌ ترین و توریستی‌ ترین این استان‌ ها را در لیست زیر مشاهده می‌ کنید.
۱. استان آذربایجان شرقی
۲. استان آذربایجان غربی
۳. استان اردبیل
۴. استان اصفهان
۵. استان ایلام
۶. استان سیستان و بلوچستان
۷. استان بوشهر
۸. استان خراسان رضوی
۹. استان کرمان

۱۰. استان سمنان
۱۱. استان فارس
۱۲. استان قزوین
۱۳. استان قم
۱۴. استان کردستان
۱۵. استان کرمانشاه

استان‌ های دیگری نیز در لیست بالا وجود دارد و پیش‌ بینی می‌ شود تا شروع نوروز تمامی استان‌ های ایران سفرهای نوروزی را ممنوع اعلام کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала